Kalıp Hurdası

By | Kasım 13, 2021
Hurda Kalip

Ülkemizde birçok sanayi alanında kalıp kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizlere kalıp hurdası, alüminyum kalıp hurdası veya döküm kalıp hurdası gibi terimlere cevaplar vereceğiz. Öncelikle kalıp nedir açıklamasını yapalım. Birbiriyle bağlantısı olan birkaç parçanın birbirini tamamlaması için kullanılan insan gücünü en aza indiren malzemelere kalıp denilmektedir. Metal kalıpları, plastik enjeksiyon kalıpları, matbaa kalıp hurdası, makine kalıpları gibi birçok kullanım alanları bulunmaktadır.

Makine Kalıbı Hurdası

Seri üretimlerde oldukça başarılı işler çıkaran makine kalıbı ağır sanayide oldukça başarılı işler çıkarmaktadır. Birçok sanayicinin işini kolaylaştıran makine kalıbı hurdası açısından da değerlidir. İş yükünün ağır olduğu dönemlerde adet sayısını hızlandıran yapıya sahiptir. İnsan gücünü minimum seviyede tutar. Kısacası insan gücüne gerek kalmadan seri üretime fayda sağladığı için tercih sebebidir. Makine kalıpları tek seferde sanayicinin istediğini veren bir özelliğe sahiptir. Tekrarlama işlemine pek fazla gerek kalmaz. Nihai üretim olarak kullanılır. Ekonomik olduğu gibi insan gücüyle veya diğer makineler ile yapılamayan küçük işlemleri sorunsuz yapabilmektedir.

Hurda Kalip

Alüminyum Kalıp Hurdası

Alüminyum kalıplar genellikle ofset matbaalarda veya matbaa kalıbı hurdası olarak bilinmektedir. Gazete, dergi, broşür gibi pek çok kağıt üzeri basımlarda kullanılır. Matbaa kalıplarının birçoğu alüminyum malzemeden yapılmaktadır. Tekstil sanayisinde nikel kalıp hurdası kullanılmaktadır. Ofset matbaa kalıbı renkli baskılarda üzerinde boya ulaşması sonucunda fiyatı düşükten satılabilmektedir. Sizde alüminyum kalıp hurdası satmayı düşünürseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Kalıp Alımı Elinizde hangi malzemenin hurda kalıbı varsa bize satabilirsiniz. Elimizden geldiğince yüksek fiyat verme gayreti içerisindeyiz.

Bu İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir