Gebze Hurdacı

By | Mayıs 5, 2024
Gebze Hurdaci

Gebze Hurdacı & Gebze Geri Dönüşüm

Hurdacılık sektöründeki popülerlik her geçen gün daha da iyi konuma yaklaşıyor. Bunun sebebi ise yaşamış olduğumuz dünyanın maden kaynaklarının yok olmasından kaynaklı diyebiliriz. Hurda geri dönüşümünün gün geçtikçe yoğun bir şekilde öneme sahip olmasının sebebi de insanların artık daha bilinçli hale gelmesidir. Hurdacılığın çevremize katmış olduğu önem ne kadar kuvvetli olsa da ülkemiz açısından ve dünya açısından maalesef hurdacılık mesleği yeteri kadar önemsenmemektedir. Ülkemiz ekonomisine ve çevreye sağladığı fayda nedeniyle Gebze hurdacı tarafındaki süreçleri çok iyi yakından takip ederek gerekli olan ekip ve ekipman ile elimizden geldiğince çevreye olan saygımızı da işimize yansıtarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Daha yaşanabilir bir dünya için geri dönüşümün önemini her geçen gün daha iyi anlamaktayız ve çevremize anlatmaktayız. Hurdaların tam olarak bizlere ulaşma süreci şu şekilde ilerlemektedir. Bir fabrika düşünün demir üzerine çalışmaları olan ve bu demirleri işledikten sonra geriye kalan kullanılamayacak halde olan demirlerin biriktirilmesi ve sonraki süreçte bizlere satılmasını düşünebilirsiniz. Demir hurdası olarak adlandırdığımız bu süreçte her geçen gün yükselmekte olan hurda demir fiyatları müşterilerimize güncel olarak aktarılmaktadır. Etrafınızda birçok hurdacı olsa bile en profesyonel olanı ile çalışmanızı sizlere tavsiye etmekteyiz. Peki, biz Gebze hurdacı olarak hurda sürecini nasıl işletiyoruz?

Günümüz teknolojisine ayak uyduran firmamız gerek sosyal medyadan, gerek internet sitelerinden, gerekse diğer tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerin en yüksek fiyata hurda satmak istemelerine cevap verebilmekteyiz. Örneğin; bizlere internetten veya çevrenizdeki insanların bizi önermesiyle ulaştığınızı var sayalım. Hurdalarınızı gerek resim yoluyla, gerekse yerinde inceleme yaparak en yüksek fiyatı sizlere sunmaktayız. Sizlere iletmiş olduğumuz fiyatı beğenmeniz durumunda karşılıklı anlaşma sağlandığı taktirde hurda yükleme araçlarımızı sizin hurda sahanıza göndermekteyiz. Burada yükleme yapılmadan önce çevrede bulunan herhangi bir kantarda hurda yüklenecek olan aracın boş ağırlığı alınmaktadır. Hurda yüklendikten sonra hurda yükleme aracının dolu şekilde kantara girmesiyle aradaki net ağırlık ortaya çıkar. Gebze hurdacı olarak anlaşmış olduğumuz fiyattan gelen ağırlık hesaplanarak ister nakit, isterseniz iban numaralarınıza ödeme yapılmaktadır.

Kaynaklarımız Tükeniyor!

Ülkemiz yer altı madenleri konusunda oldukça popüler bir öneme sahiptir. Ancak hızlı bir şekilde yer altı kaynakları tükeniyor. Bu durum sadece ülkemizde değil dünyanın birçok ülkesinde aynıdır. Bu sebeple Gebze hurdacı olarak dünyamızın bu denli kaynaklarının tükeniyor olması bizleri derinden üzüyor olsa da elimizden geldiğince kullanılan materyalleri tekrardan geri dönüştürerek hem ülkemize, hem çevremize, hem de ekonomiye can suyu sağlamış oluyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Gebze organize sanayi hurdacı

İnsanlarımızın geri dönüşüm konusundaki bilgisizliği maalesef çevremize çok fazla zarar vermektedir. Kullanıldıktan sonra çevreye atılan malzemeler yüz yıllarca bekleyebiliyor. En çok bizleri memnun eden kısım ise hurda toplayıcıları bu süreci kazanç olarak gördükleri için çöp olarak gözlemlenen atıkları toplayarak biz Gebze hurdacı firmamıza getirerek bizlere ulaştırmaktadırlar.

Hurda ve Hurdacılık Neden Önemli?

Öncelikle insanlarımız tarafından şunun çok iyi bilinmesi gerekir. Hurda asla bir çöp değildir. Hurda, kullanım ömrünü tamamlamış artık kullanmaya ihtiyaç kalmayan materyallere denir. Dünyada kullanılan tüm eşyaların hepsinin bir geri dönüşümü vardır. Örneğin; inşaat demiri bilindiği üzere inşaatlarda binaların çok daha sağlam olmasını sağlamak için kullanılır. Herhangi bir sebepten dolayı yıkılan bir binada kullanılmış olan inşaat demiri hurdası olarak karşımıza çıkar. Bu demirleri o şekilde kullanmak mümkün değildir. Fakat Gebze hurdacı firmamıza ulaştırılması durumunda bu demirlerin yeniden eritilerek geri dönüştürülmesi mümkündür. Bunu birçok örnekle süsleyebiliriz. Eğer bizler bu inşaat demirini bina yıkıldıktan sonra yeniden geri dönüşüme kazandırmazsak inşaat demiri fiyatları oldukça yükselir ve ekonomide ciddi problemler çıkarabilir.

Hurdacılık ise insanlar tarafından ağır iş veya pis iş olarak görülüyor olsa da kesinlikle yanlış olan bir düşüncedir. Kimi insanlar tarafından yapılan yorumların başında ‘’ hurdacılıkta olan para hiçbir meslekte yoktur ‘’ demektedirler. Her mesleğin kendine has güzelliği olduğu bilinmelidir. Hurdacılık insanlığa, ekonomiye, çevreye ve dünyaya çok önem kazandıran bir meslektir.

Geri Dönüşüm ile Hurdacılık Arasındaki Fark

Kullanılan fakat artık kullanım ihtiyacı olmayan geri dönüştürülebilir malzemelerin Gebze hurdacı tesisine bir şekilde getirilerek yeniden kullanıma uygun hale getirilmesine geri dönüşüm denilmektedir. Demir, bakır, alüminyum, paslanmaz ve daha fazlası ürün yeniden geri dönüştürülme sürecinde hammadde haline getirilmektedir.

Hurdacılık ise hurda olan materyallerin toplanması, satın alınması, depolanması, ayrıştırılması ve satılması gibi süreçleri kapsamaktadır. Gebze geri dönüşüm firmamız hurdacılık ve geri dönüşüm konusunda profesyonel süreç ilerletmektedir.

Peki, Hurdalar Nasıl Geri Dönüştürülür?

Hurdacılıkla alakası olmayan kişilerin bile en çok merak ettiği konulardan birisi hiç şüphesiz bu kadar hurdanın nasıl geri dönüştürüldüğüdür. Gebze hurda kablo örneğinden sizlere bunu anlatmaya çalışalım. Artık kullanım ömrünü tamamlayan veya kullanım ihtiyacı olmayan hurda kablo düşünelim. Bu kablolar sahibi tarafından bir şekilde Gebze hurdacı alanında faaliyette olan firmamıza ulaştırılıyor. Para karşılığında kişiden kablo hurdası alınır. Kablonun içerisinde bakır olduğu herkes tarafından biliniyor. Hurda bakır fiyatları ise son yıllarda neredeyse altın değerindedir. Alınan bu kablolar tesislerimizde Türkiye’de sayılı hurdacılarda olan kablo soyma makineleri ile kabuğundan veya plastiğinden ayrıştırılmaktadır. Plastik kısmı bir tarafa, bakır kısmı diğer tarafa olacak şekilde ayrıştırılır. Örneğin; 100 kg alınan bir kablonun bakır oranına göre 70 kg veya 80 kg aralığında bakırı ayrıştırılmış olur. Bu bakırlar eritilerek külçe haline getirilir. Elde edilen külçe bakırlar işlenmek üzere başka firmalara satılır. Mesela; bakırdan kazan yapan bir firmaya külçe satılır. Gebze hurda alüminyum, hurda demir ve daha fazlası da aynı şekilde yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Gebze Balçık Mahallesi Hurdacı

Geri Dönüştürülebilen Hurda Çeşitleri

Her ne kadar geri dönüştürülebilen hurda çeşitleri olarak başlık veriyor olsak da; biz Gebze hurdacı veya Gebze geri dönüşüm tesisi olarak sizlerden hangi hurda çeşitlerini alıyor olduğumuzdan bahsedeceğiz.

Hurda Demir

Etrafımızda, çevremizde sıklıkla görebildiğimiz en yaygın olarak kullanılan demirler günümüzde birçok malzemenin yapımında kullanılmaktadır. Diğer materyallere göre uygun fiyatlı olması ülkemizde ve dünyada tercih edilmektedir. Mesela; bakırdan merdiven yapmaktansa demirden merdiven yapılarak en ekonomik şartlarda merdiven yapılmasını sağlamak gibi düşünebilirsiniz. Gebze hurda demir en çok ton bazında almış olduğumuz hurdalardan birisidir. Birçok hurdacıda da zaten tonlarca hurda demir kolaylıkla bulunabilmektedir. Hurda demiri özellikle ton bazında almayı tercih etmekteyiz. Hurda alımında kamyon kullanılması, vinç kullanılması ve personel gönderilerek yüklenme süreçleri maliyet gerektirmektedir. Tüm giderler göz önünde bulundurularak ne kadar çok fazla hurda demir olması kazancı da maliyeti de düşürmektedir. Gebze hurda demir fiyatları da aynı şekilde müşteriye sunulmaktadır. Mesela; 50 ton demir hurdası ile 500 kg hurda demire verilecek olan fiyatlar birbirinin aynısı olmamaktadır. Hurda demir alımlarımız fabrikalardan, şantiyelerden, depolardan olmaktadır. Bu gibi yerlerde özellikle de Dilovası hurda demir gibi fabrikaların yoğun olduğu sanayi alanlarından tercih edilmektedir. Demir hurdasının da kendi arasında birçok çeşidi vardır. Bu çeşitleri genellikle büyük demir eriten fabrikalar belirlemektedir. DKP hurda demir, Bonus Hurda demir, Ekstra demir hurdası, PİK hurda demir, 1. Sınıf, 2. Sınıf, 3.sınıf ve Talaş olmak üzere fiyat gruplandırılması yapılmaktadır. DKP demir en yüksek fiyata satılabiliyorken, demir talaşı ise en düşük fiyata satılan demir hurdası kategorisinde yer almaktadır. Çelik ve Galvaniz de demir hurdası olarak geçmektedir. Darıca hurda demir fiyatları konusunda da en çok fiyat verdiğimiz bölgelerden birisidir. Darıca’da hurda demir satmak isteyen bir müşteriye en yüksek fiyatı vererek kişileri veya firmaları memnun etmek en büyük temennilerimizden birisidir. Çayırova demir hurdası veya Şekerpınar hurda demir alacak bir firma arayışı içerisindeyseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Demir hurdasını son zamanlarda inşaat sektörünün hareketlenmesinin ardından yoğunlukla aldığımızın altını çizmek isteriz. inşaat şantiyesi hurda demir alımı yaparken çubuk demir hurdası veya inşaat demir hurdası olarak fiyatlandırmaktayız.

Fabrika yıkımı, bina yıkımı ve tesis yıkımı gibi süreçlerde tüm ekip ve ekipmanlara sahibiz. Kesilecek demir hurdası Gebze hurdacı tarafından yapılabilmektedir.

Hurda Alüminyum

Alüminyum çevremizde sıklıkla görebileceğimiz yaygın olarak kullanılan materyallerden birisidir. Demir gibi olmasa da her an baktığımızda görebildiğimiz malzemelerden birisidir. Binalarda, apartmanlarda kullanılan alüminyum trabzan her gün evimize girip çıktığımızda gördüğümüz bir alüminyum malzemedir. Gebze hurda alüminyum fiyatları günlük değişen bir süreçtir. Alüminyuma fiyat verebilmek için yerinde görmek gerekebildiği gibi resimden de az çok anlayarak fiyat verdiğimiz doğrudur. Alüminyumun pek çok fazla çeşidi vardır. Hurda alüminyum tel çelikli ve çeliksiz olmak üzere iki farklı çeşitte bulunmaktadır. Çelikli ile çeliksiz alüminyum tel fiyatı arasında ciddi bir fiyat farkı olmamaktadır. Pek çok aldığımız alüminyum çeşidi araiş olarak da bilinen levha alüminyumlardır. Gebze araiş alüminyum fiyatı haftalık LME borsasına göre fiyatlandırılmaktadır. Dilovası hurda alüminyum profil son zamanlarda bu bölgelerden aldığımız hurdalardan bazılarıdır. Alüminyum hurdası fiyatı verilirken mutlaka cinsine bakılır. Hurdacılık dilinde sert alüminyum, yumuşak alüminyum, boyalı ve boyasız alüminyum olarak birçok çeşidi bulunmaktadır. İmalat artığı alüminyum ise boyasız olmaktadır. Sert alüminyuma ise sıklıkla araba parçalarında rast gelinmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Gebze Denizli Mahallesi Hurdacı

Kablo Hurdası

Kablolar günümüzde en yaygın olarak kullanılan malzemelerden bazılarıdır. Kabloların içerisinde bakır olmasından dolayı fiyat açısından büyük bir öneme sahiptir. Sanayide, binalarda, şantiyelerde, depolarda sıklıkla hurda olarak çıkabilmektedir. Kablolar aralarında farklı çeşitlere sahip olmasından dolayı fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir. Gebze hurda kablo fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kablo hurdasına fiyat verirken içerisindeki bakır oranı göz önünde bulundurulmaktadır. Karışık kablo hurdası genellikle sabit fiyatlardan değer görmektedir. Kablo hurdalarını piyasada hemen hemen birçok hurdacı satın alabilmektedir. Ancak hurda kablo fiyatları piyasada çok fazla fiyat aralığında dillendirilmektedir. Ancak elinizdeki kablonun en iyi hurda fiyatını bizden öğrenebileceğinizi unutmayınız. Hurda kablo fiyatları 2021 yılında da olduğu gibi yükselişine devam etmektedir. Kaç kilo olursa olsun mutlaka bizimle iletişime geçiniz.

Gebze hurda kablo alımı konusunda sizlere yüksek fiyat garantisi sunmaktadır. Piyasada birçok küçük hurdacı veya aracılık yapan kişiler sizlerden düşük fiyata satın alarak bizim gibi büyük firmalara satmaktadırlar. Siz elinizdeki kablonun değerini öğrenmek için resim yoluyla bizden fiyat öğrenerek elinizdeki kablo hurdası kaç para eder öncesinde değerlendirme yapabilirsiniz.

Karışık Hurdalar

Gebze hurdacı sizde bulunan karışık hurdalarınıza ayrı ayrı fiyat verebilmektedir. Net Metal Geri Dönüşüm firmamız alüminyum, demir, bakır, kablo, sarı, alüminyum, krom, paslanmaz gibi hurdalarınıza ayrı ayrı fiyat vererek sizleri memnun edebilmektedir. Gebze bölgesinde ve civarı il ve ilçelerinden hurda alımı yapan firma olarak sizlere en yüksel hurda fiyatını verebilmekteyiz.

Hurda Alım Kapasitemiz Nedir, Nasıl Çalışıyoruz?

Hurdacı olarak en çok değer verdiğimiz süreç profesyonel olarak hizmet vermektir. En küçüğünden, en büyüğüne kadar hurda yükleme kamyonlarımız mevcuttur. Kendi bünyemizde bulundurduğumuz ahtapot veya polim olarak adlandırılan vince sahibiz. Vincin giremediği dar yerlerden yine kendi bünyemizde bulunan personellerimiz ile elle yükleme yapabilmekteyiz. Hassas tartıma önem veriyoruz. Aklınızda herhangi bir şüphe olmaması açısından sizin göstermiş olduğunuz tır kantarına yada kamyon kantarına girebilmekteyiz. Kantardan alınan fiş işe boş ve dolusunu net kilosunu çıkararak sizlere nakit ödeme yapabilmekteyiz. Alımlarımız özellikle ton bazında olmaktadır.

Bu İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir