Hurda Alüminyum Profil

By | Mayıs 5, 2024
Hurda-Profil-Aluminyum

Gebze hurda alüminyum profil demek günlük yaşantımızı kolaylaştıran bazı malzemelerin yapılmasından dolayı neredeyse her sektörün vazgeçilmez ürünleri arasında yer alıyor. Özellikle cam balkon sistemlerinde, sanayi ve ev tipi panjur sistemlerinde, binaların merdiven sistemlerinin iskeletlerinde, cam, balkon ve kapı korkulukları, havuz merdiven ve korkulukları gibi yerlerde sıklıkla kullanılıyor. Hurda alüminyum profil fiyatları ise kullanım alanına bakmaksızın aynıdır.

Alüminyum Profil Nedir?

Kolay şekil alabilen ve görsel açıdan parlak, gümüş rengini üzerinde barındırdığı için yukarıdaki paragrafımızda da belirttiğimiz gibi birçok alanda kullanılıyor. Yumuşak ve sünen bir yapısının olmasından dolayı kolay şekil alabilmektedir. Neredeyse tüm sektörlerde kullanılır. Özellikle inşaat ve otomotiv sektörünün vazgeçilmez metallerinden birisidir. Hurda alüminyum profil ise rağbet gören hurdalar arasındadır.

Alüminyum Profil Neden En Çok Tercih Edilenler Arasında?

Profil denilince aslında demir profiller aklımıza geliyor. Hatta en çok kullanılan malzemelerin başında demir profiller geliyor. Demir alüminyuma göre daha ucuz olmasına rağmen neden alüminyum profil tercih ediliyor hiç düşündünüz mü?

Alüminyum profil görsel bakımdan demire göre çok daha güzel göründüğü için modernliğe daha fazla önem gösterenlerin gözlerine hitap ediyor. Demir çabuk paslanan bir malzeme ve alüminyuma göre daha ağır kalıyor. Alüminyum profiller daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı olmasından dolayı tercih ediliyor. Yumuşak olması, hafif olması, parlak olması ve hepsinden öncesi kaliteli olmasından dolayı tercih edilmektedir. Profil alüminyum hurdası da diğer demir hurdasına göre daha yüksek fiyatlı ve en çok alınanlar arasındadır.

Alüminyum Profil Çeşitleri

T Profil, L Profil, U Profil olmak üzere en çok tercih edilenler arasındadır. Alüminyum çubuk profil ise özellikle cam balkon sistemlerinin vazgeçilmezidir. Alüminyum boru profil ise çeşitleri arasına girmese de insanların profil niyetinde kullandıkları çeşitlerdendir. Harici olarak dikdörtgen ve kare olanları da çeşitleri arasındadır.

İlginizi Çekebilir:  Hurda Alüminyum Tel Alan Firmalar

Profil Alüminyum Hurdası

Kullanım alanlarından ve çeşitlerinden bahsettiğimiz profil alüminyumlar çok rağbet gören malzemelerden birisi olduğu için her alanda gördüğümüz şeyler arasındadır. Bu sebeple hurda profil alüminyum da üzerinde durulanlar arasındadır. Kullanım alanının çok fazla olması karşımıza hurdasının da çıkmasını sağlıyor. Özellikle inşaatı bitmiş ve bitecek olan şantiyelerde fazlalıkla profil alüminyum hurdası çıkmaktadır. Boyalı alüminyum ve boyasız alüminyum olarak iki türde olması beraberinde fiyat farkını da çıkarmaktadır. Boyalı alüminyum hurdası fiyatı boyasıza göre daha düşüktür. Çünkü alüminyum geri dönüştürme esnasında yüksek ısılı ocaklarda eritilmektedir. Boyalı olması malzemeyi bozmakta ve fire vermektedir. Boyasız alüminyum fiyatı ise daha yüksektir. Çünkü yüksek ısıya maruz kaldığı zaman firesi olmaz ve malzemenin erimiş halini bozmaz.

Hurda Alüminyum Profil Fiyatı

Londra Metal Borsası Alüminyum hurda fiyatını belirleyen bir unsurdur. Bilindiği üzere bir malzemeye ne kadar talep varsa fiyatı da ona göre yükselmektedir. Kısacası arz – talep meselesidir.

Harici olarak dolar ve ekonomik sebepler profil hurdası fiyatı konusunda belirleyici bir rol üstleniyor.

Hurda alüminyum satmak istediğiniz zaman bizi arayarak fiyat alabilirsiniz. Londra Metal Borsası ve dolar kurunun yükselmesi – düşmesi gibi etkenlerin fiyat belirleyici olmasının yanı sıra satmak istediğiniz malzemenin durumu, niteliği, yoğunluğu, kilosu, tonajı, uzaklığı, yüklenecek alanın uygun olması gibi sebepler göz önünde bulundurularak sizlere fiyat sunulmaktadır.

Gebze Hurda Profil Alüminyum Alımı

Kocaeli Gebze ilçesinden bahsediyor olsak da Türkiye’nin birçok noktasından hurda profil alüminyum alımı yapıyoruz. Ancak mesafe ve tonaj durumu gözetilerek fiyat sunulmaktadır. Gebze profil alüminyum hurdası için bizimle iletişime geçerek hurdanızın satabilirsiniz.

Hurda alüminyum satışı için bizimle iletişime geçtiğiniz zaman işçilik çok önemlidir. Vida, cıvata gibi malzemeler ile tutturulduğu, montaj yapıldığı yerlerden profesyonel ekip ile ayrıştırma ve yükleme yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Gebze Hurda Alüminyum Alan Yerler

Mevcutta sadece profil alüminyum hurdası değil diğer alüminyum türlerini de almaktayız. Tek yapmanız gereken işlem bizimle iletişime geçmek olmalıdır. Emin olabilirsiniz ki diğer hurdacılara göre bir kademe yüksek verdiğimiz doğrudur. Çünkü bizler hurdacılık alanının direkt olarak son alıcısı gibi düşünebilirsiniz. Şöyle ki; aracı hurdacılara satmanız durumunda onların da bizden fiyat alarak sizlere fiyat verdiğini unutmamalısınız.

Bu İçeriği Oyla

Bir önceki yazımız olan Maltepe Alüminyum Hurdası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir