Klima Hurdası

By | Mayıs 5, 2024
Klima-Hurdasi

Gebze Klima Hurdası

Net Hurdacı olarak sizlerin de anlayacağı şekilde internet üzerinden geri dönüşüme katkı sağlanması amacıyla müşterilerin özellikle klima hurdası satmak üzere bizlere ulaşmasını sağlayan bir firmadır. Eğer satmak istediğiniz klimalarınız varsa ve alıcısını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Dilerseniz klima nedir, ne işe yarar, hayatımıza kazandırdığı kolaylıklar nelerdir hep birlikte inceleyelim.

Klima Nedir?

Klimalar biz insanların yaşantılarını kolaylaştıran önemli bir teknolojik cihazlardır. Kışın havaların soğumasıyla birlikte evimizi, işyerlerimizi ısıtmaktadır. Ortamın nemini ve tozunu alan yaz aylarının sıcak günlerinde ise yine aynı şekilde ortamı soğutan, insanların serinlemesini sağlayan elektrikle çalışan cihazlardır.

Klimanın Çalışma Prensibi Nasıldır?

Klimaları teknik olarak değerlendirdiğimiz zaman çalışma prensibi hakkında da bilgi paylaşalım istedik. İçeriğindeki elektronik cihazların her birinin farklı özellikleri vardır. Soğutucu bir devre elemanının klima içerisindeki görevi belli bir basınç altında kalan soğutucu sıvının istenilen ısıya göre buharlaşması ve buharlaşmanın tekrar sıvı hale gelmesi mantığıyla çalışır. Yani sıvı buharlaşır, buharlaşan sıvı tekrar sıvı haline gelir.

Bir diğer içeriğinde bulunan malzeme ise kompresördür. Bu malzeme gazın sıkılaştırılarak sıvılaştırılmasını sağlar. Tam bu işlemin yapılması sırasında ısı elde edilir.

Elde edilen bu sıvı klimanın içeriğinde bulunan bir başka eleman olan fan motoru sayesinde ortamla buluşur.

Genleşme valfi malzemesi ise sıvının basıncını düşürür ve mevcut ortamdan ısıyı kendisine çeker ve gaz oluşmasını sağlar. Gaza dönüşen ısı ortamdaki ısıyı çektiği için ortam soğumaya başlar ve ortamdaki ısı düşüşe geçer.

İlginizi Çekebilir:  Klima Santral Hurdası

Klimalardaki İklimlendirme Nedir?

Klimalar bilindiği üzere kapalı ortamlardaki ısı derecesiyle oynama yapar. Tam olarak istediğimiz ısınmak ise bize sıcak ortam hazırlar. Eğer ortam çok sıcaksa soğumasını sağlar ve serinlik katar. Tüm bu süreçler bir ortam içerisinde bulunan havayla yapılır. İklimlendirme ise bir yıl içerisinde havanın nemlendirilmesini, temizlenmesini, ısısını ve hızını istediğimiz şekilde tutmasını sağlamasıdır. Kısaca iklimi ev ortamında veya işyeri ortamında ister sıcak, ister soğuk olarak kendimiz manuel şekilde oluşturduğumuz bir durumdur. Sıcaklığı ve nemi kontrol etmemize olanak tanıyan işlemdir.

Hurda Klima Fiyatı: 25.50 TL / KG

Klimalarda Soğutma

Klimalar ısınmanın yanı sıra en çok tercih edilen özelliği ortamı soğutmasıdır. Evlerimiz, işyerlerimiz, ofislerimiz, dükkanlarımız, AVM’ler, depolar kısacası insanoğlunun bulunduğu her ortamı serinletmeye yarayan bir özelliktir. Yaz mevsimlerinde veya sıcak olan bölgelerin olmazsa olmazları arasındadır. Bulunduğunuz ortam çok sıcaksa klimanın kumandasıyla istenilen dereceye ayarlayarak ferah ve serin bir şekilde ortamdan keyif almanızı sağlar.

Klimalarda Isıtma

Birçok kişi tarafından soğuk olan bölgelerde odaları ısıtmak için kullanılmaktadır. Bölgenin iklimine göre kullanım oranı belirlenmektedir. İklimlendirme tabiriyle bulunduğunuz odanın derecesini istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz. Çok pratik ve güvenli bir şekilde bulunduğunuz odayı birkaç dakikada ısıtabilirsiniz.

Klimalarda Nem Alma Özelliği

Konforu ve verimliliği arttıran neredeyse her klimada bulunan özelliklerden birisidir. Bulunduğu ortamdaki nemin dengelenmesini sağlar. Fazla nemi tahliye eder. Klimaların teknik tarafına çok hakim olmayan kullanıcılar genelde nemlendirme özelliğini soğutma özelliği ile karıştırmaktadır. Bulunduğunuz ortamın nemini ayarlar.

Klimaların Havayı Temizlemesi

Klimaların en büyük avantajlarından birisi de kapalı ortam içerisine giren dış havanın beraberinde getirdiği toz, polen gibi gözle görülmeyen, istenmeyen tozları filtreleyerek havayı temizlemeyi sağlar. Kısacası evinizde, işyerinizde kullandığınız klimalar havayı temizler.

İlginizi Çekebilir:  Klima Santral Hurdası

Klimalar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Klimalar kısaca ortamdaki havanın ısısını ayarlar. Evler için ideal, güvenli ve portatif yapısı vardır. Duvara montaj edildiği için ortam içerisinde sizin hareket açışınızı hiçbir şekilde etkilemez. Yaz aylarında serinlemenizi, kış aylarında ısınmanızı sağlar. Ortamınızı nemlendirir ve istenmeyen tozları, polenleri filtreleyerek daha ferah nefes almanızı sağlar. Çeşitli markalar, farklı fiyatlar, farklı özelliklerde satılmaktadır. Genel olarak uzun yıllar memnuniyetle kullanacağınız teknolojik aletlerdir. Hatta uzun yıllardır ülkemizin sıcak bölgelerinde kullanılmaktadır.

Hurda Klima

  • Klimaların bakımları yılda bir defa teknik personeller tarafından yapılmalıdır. Bakım yapılmaması durumunda klimanızdan istenilen performansı alamayabilir hatta arızalanmasına neden olabilirsiniz.
  • Klimaların ortamın tozunu filtrelediği için 15-20 günde bir mutlaka toz tutucu filtrenin temizlenmesi gerekmektedir.
  • Bulunduğunuz ortamın ısı derecesini 25 seviyesine getirerek daha konforlu bir ortam içerisinde olabilirsiniz. Daha yüksek dereceler sağlık açısından çok verimli olmayacaktır.
  • Klimalar elektrik enerjisiyle çalıştığı için sürekli açık olması beraberinde elektrik faturasının bir miktar normale göre fazla gelmesini sağlayacaktır.

Klima Hurdası Alan Hurdacılar

Her ortamda kullanabileceğiniz konfor sağlayan klimalar bazı dönemlerde kullanım ömrünü tamamlayabiliyor. Klimalar dijital ürünler olduğu için belli bir zaman sonra ( birkaç yıl ) arızalanma yapabiliyor. Bu gibi durumlarda tamir edilmesi veya parça değişimi gibi nedenler beraberinde yüksek maliyetler getirebiliyor. Tamir ettirmek maliyetli olduğu için kullanıcılar yenisini almayı daha mantıklı buluyor. Yenisi alındıktan sonra mevcut eski klima bir hurdacıya satılabiliyor.

Klimanızın türü, modeli, tipi, yapısı ne olursa olsun, ister arızalı isterse sağlam olsun değerinde nakit ödemeyle adresinizden gelip alabiliyoruz. Otellerde, AVM’lerde, hastanelerde ve aklınıza gelebilecek her alanda klimalarınızı söküm bizlere ait olmak üzere alımını yapıyoruz. Firmamız Gebze klima hurdası alan firma olarak sektörde öncü bir yere sahip müşterisine saygılı olmayı benimsemiş bir yapıda hareket eder.  Yakın tüm bölgelerden alım yapıyoruz. Klimanızın markası, model, durumu ne olursa olsun KG birimiyle alınmaktadır. Anlık olarak, günlük olarak fiyatlar değişkenlik gösterdiği için mutlaka bizlerden anlık fiyat almanızı öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Klima Santral Hurdası

Klima Hurdası ve Hurda Çeşitleri

Onlarca, yüzlerce hatta binlerce hurda çeşidinin olduğu unutulmamalıdır. Klimalar elektronik bir yapıya sahip olduğu için içerisinde birçok metal parça bulunmaktadır. Sizlerden alacağımız ikinci el klima fiyatı alırken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Sökülecek olan bir klimanın içerisindeki malzemeler ayrıştırılarak geri dönüşümü sağlanmaktadır.

Klima Hurdası Fiyatları

Hurdaların çok fazla çeşitlerinin olduğuna değinmiştik. Klima hurdası fiyatı ise diğer hurda çeşitlerine göre biraz pahalıdır. Çünkü içerisinde onlarca elektronik devre elemanını barındırmaktadır. Bu parçalar sökülerek farklı klimanın bir parçası haline getirilebilmektedir. Yani klima parçalarının ikinci el piyasası da vardır. Özellikle de klima tamircileri parçasını kullanmak üzere hurdacılardan klimaları parayla satın alabilmektedir.

Bizler hurda klima alırken miktarına, boyutuna ve hepsinden önce ağırlığına önem veriyoruz. Üst paragraflarımızda da belirttiğimiz gibi durumu, markası, modeli ne olursa olsun klimalar hurda niteliğine girdiği zaman kilogram mantığı ile alınmaktadır. Adet fiyatı kesinlikle verilemez.

Hurda Klimanın Önemi

Hurda klimalar mutlaka geri dönüşüme girmesi gereken aletlerdir. İçerisindeki kompresör, fan, soğutucu, kablolar, bakır klima boruları vs. aklınıza gelebilecek tüm metaller yer kabuğunda yenisi çıkarılması zor olan ve az miktarda çıkarılan elementlerdir. Çıkarılıyor olması beraberinde sadece ham maddesinin bulunmasıdır. Bu ham madde günümüze işlenerek yeniden kullanıma kazandırılması maliyetleri arttırmaktadır. Klima geri dönüşümü ise maliyetleri aza indirdiği gibi dünyamıza da katkı sağlamış oluyor.

Kısaca, hurda olarak gördüğünüz ve artık kullanılamayacak duruma gelen klimalarınızı ikinci el değerinde fiyatlarla adresinizden profesyonel ekibimiz ile birlikte alabiliriz. Alım yaptıktan sonra aynı anda ödemenizi banka hesabınıza aktaralım. Dilerseniz nakit olarak ödeyelim.

5/5 - (1 vote)

Bir önceki yazımız olan Klima Santral Hurdası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir