Hurda Akü Fiyatları

By | Şubat 5, 2023
Hurda Akü Fiyatları

Hurda Akü Fiyatları

HURDA AKÜ FİYATLARIGÜNCELLEME
18.05.2020
KURU AKÜ4,90 TL
SULU AKÜ4,90 TL

Akü Hurdası Fiyatları

Günümüzde hurdacılık sektörü oldukça büyük bir değer kazanmış durumdadır. Geri dönüşümün ve çevresel dönüşümün en önemli mihenk taşlarından birisi olan hurdacılık, pek çok alt başlığı da bünyesinde barındırmaktadır. Pek çok farklı dallara ve kola ayrılan hurdacılık işlerinden bir tanesi de hurda akü dönüşüm işleridir. Hurda akü dönüşümü oldukça büyük titizlik gerektiren bir işlemdir ve dünya genelinde geri dönüşüm için oldukça önemli bir bölümdür. En nihayetinde aküler, devasa piller olarak bilinir ve çevreye atılmaları durumda oldukça büyük kirlilik durumları meydana gelebilir. İstanbul hurda akü fiyatları alanında pek çok firma çeşitli fiyat skalaları ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Hurda Akü Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Hurdacılık sektöründe geri dönüşümü gerçekleştirilen akülerin fiyatları da oldukça büyük değişiklik gösterebilir. Genel olarak amper ve volt değerlerine göre oldukça büyük farklılık gösteren Hurda akü fiyatları, geri dönüşüm işletmelerinin fiyat skalalarına göre de değişebilir. Hurda akülerin genel durumların göre de değişiklik gösteren bu fiyatları, satıcı ve alıcılar için oldukça geniş bir fiyat skalası sunmaktadır. Kilogram başı fiyat bazında değerlendirilmekte olan aküler, alıcı kurum ve kuruluşun fiyat standartlarına göre de çeşitli değişiklikler gösterebilmektedir. Hurda akü ve hurda pillerin ülke içerisinde toplanma işlemi, büyük tesisler tarafından bizzat gerçekleştirilmekte ve halkın ellerindeki hurda pil ve akülerin toplanarak geri dönüşüme kazandırılması sağlanmaktadır.

Hurda Akü Fiyatlarına Genel Bakış

Hurda akü fiyatları sektöründe pek çok büyük firma ve kurum hizmetlerini gerçekleştirmeye devam etmektedir. Geri dönüşüme oldukça büyük oranda faydası olan hurda pil ve akü geri dönüşüm işlemlerinde akünün yapılmış olduğu madde de oldukça büyük önem arz etmektedir. Genel olarak kurşunlu piller, nikel kadmiyum pilleri, cıvalı piller ve alkali piller olarak dört temel kısımda incelenen akümülatörler, ISO Çevre Yönetim Sistemleri Standartları gereğince geri dönüşüm işlemlerine tabii tutulmakta ve ülke genelinde toplanmaktadır. Böylelikle ülke genelindeki geri dönüşüm işlemlerine ve çevresel dönüşüme de pozitif yönde oldukça büyük oranda katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Bu İçeriği Oyla

Bir önceki yazımız olan Gebze Hurda Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir:  Şile Ulupelit Mahallesi Hurdacı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir