Kablo Hurdası Alan Hurdacılar

By | Ocak 10, 2023
Kablo-Hurdasi

Gebze Kablo Hurdası Alan Hurdacılar

Atık durumuna düşmüş, artık kullanılmayan farklı sektörlerden çıkma kablolar hurda olarak geri dönüştürülür. Geri dönüştürülmüş hurda kablolar tekrar farklı sektörlerde kullanıma hazır hale getirilerek doğaya kazandırılır. Kabloları günlük hayatımızda çok fazla kullansak da içeriğindeki değerli metallerin farkında değiliz. Kablo içeriğinde alüminyum, bakır ve çelik teller bulunur. Bu tellerin tekrar geri dönüştürülmesiyle kablo olarak piyasaya sürümü mevcuttur. Kablo hurdası alan hurdacılar  kablonun içindeki metale göre kullanım alanlarını belirler ve ayrıştırırlar. Elinizde bulunan hurda kabloları Gebze hurda kablo alan hurdacılar ile iletişime geçerek yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Değersiz atık gibi gözüken evinizdeki kullanılmayan kablolardan güzel kazanç elde edebilirsiniz. Hurda piyasasına bakıldığında en yüksek fiyatlara alım bu hurda kablolar üzerinden gerçekleşir. Bunun ana sebebi içerisinde bulunana bakır tel oranın yüksek olmasıdır. Kablo hurdası satışı için kablo cinslerine göre ayrım yapmakta önemlidir.

Soyulmuş Kablo Hurdası Alımı

Soyulmuş kablo ya da yanık hasar görmüş kablolar hurdaya çıktığı için iyi fiyatlara hurdacılar tarafından alınmaktadır. TTR kablo, Silikonlu kablo, Enya, NYA saf bakırlı kablo, anten kablosu gibi kablo çeşitleri elinizde bulunuyorsa hurda alım satımı için Gebze hurdacıları ile iletişime geçebilirsiniz. Kablo hurdası için elinizdeki tüm hasar görmüş kablolar hurdacılar için değerlidir. Ama soyulmuş kablo hurdası ile soyulmamış kablo hurdası arasında hurdacılarda fiyat farkı olmaktadır. Bunun ana sebebi işçilik ve zaman gerektiren bir işlem sonrasında soyulmuş kablo elde edilmesidir. Elinizdeki kabloları soyarak hurdacıya götürdüğünüzde daha iyi fiyatlarla karşılaşacaksınız. Aynı zamanda bakır ve alüminyum hurdası arasında da kilo fiyat farkı ile karşılaşırsınız. Elektrikli eşyaların kablolarında bu iki metale daha çok rastlanır. Elinizde bulunana bu hasar görmüş kabloları hurdacılara sattığınızda geri dönüşümü gerçekleştirilip, elektrik, yalıtım ve izolasyon gibi alanlarda tekrar kullanıma hazır hale getirilir. Bu şekilde doğaya da zarar vermemiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Enerji Kablosu Hurdası

İç Tesisat Kablo Hurda Satışı

Bir diğer değerli kablo atığı iç tesisat kablolarıdır. Tesisatlardı kullanılan bu kablolar genelde duvar içlerinde yer alır ve araç iletim hatlarında daha çok tercih edilir. Bu kabloların söküm işlemi diğer kablo hurdalara göre daha zor olduğu için direk hurdacıyı arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz. İç tesisat kablo hurdası antigron kablo hurdası kadar değerlidir. Bu hurda kablonun bulunması da diğer hurdalara nazaran daha nadir olduğu için fiyat olarak da daha fazladır.

İletkenliği Yüksek Antigron Kablo Hurdası

Antigron kablo hurda seçeneği de değerlendirebileceğiniz bir hurdadır. Elektrik alanında çok fazla kullanılan bu kablo türü oldukça değerlidir. İçerisindeki teller iletkenlik olarak yüksek orana sahiptir. Bu kablolar nem oranı yüksek olan yerlerde çok fazla kullanıldığı için de geri dönüşümü oldukça fazladır. Kullanım alanından dolayı da hurdacılara satışta bu hurda kablo türünden iyi fiyat alabilirsiniz.

Bakır Oranı Yüksek Olan Tek Damar Hurda Kablo

Bu hurda kablonun satış fiyatı diğer türlere göre oldukça yüksektir. Sebebi de içerisinde bulunana bakır tel oranının çok yüksek olmasıdır. Kabloların içerisinde yer alan bakır oranı hurdayı nakitte çevirme konusunda en önemli husustur. Bu yüzden kabloların içerisindeki damarlara bakılarak bakır oranı belirlenir. Tek damar hurda kabloların alımı bu yüzden de oldukça iyi fiyatlar üzerinden değerlendirilir. Bir diğer önemli faktörde bu kablo türünün geri dönüşümünün daha kolay olmasıdır. Yüksek verime sahip olan tek damar hurda kablo için en çok tesisat alanında kullanılanlar değerlidir. Satış yaparken bu ayrımı yaptığınızda daha çok kazanç elde edebilirsiniz. Gebze hurda alımı yapan kişilerle iletişime geçerek fiyat değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Hurda Kablo Yüksek Fiyattan Nasıl Satılır?

  • Hurda kablo satımında içindeki metal önemli olduğu için elinizdeki kabloların içerisinde yer alan metallere göre ayrımını gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kiloluk şekilde kablo biriktirdiğinizde hurdacılardan da kilo bazında fiyat alırsınız.
  • Hurdacıdan fiyat alırken kablo cinsine göre alacağınız için kablonun türünü isim olarak yazabilirsiniz.
  • Soyulmuş hurda kablolar çok daha karlı kazanç elde etmenizi sağlar. Bu yüzden elinizdeki kabloları soyarak hurdacıya götürmelisiniz.
  • Hurda kablo alımında Gebze hurdacı numaraları üzerinden farklı fiyatlar alarak da en yüksek fiyatı veren hurdacıya satış gerçekleştirebilirsiniz. Piyasayı araştırmak sizin için daha iyi olacaktır.
Bu İçeriği Oyla

Bir önceki yazımız olan Şile Değirmençayırı Mahallesi Hurdacı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir:  Kablo Hurdası Alan Hurdacı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir