Fabrika Sökümü 05050040702

By | Şubat 5, 2023
Fabrika Sokumu

Geri dönüşümün önemli bir parçası olan sanayi kuruluşları bazı dönemlerde yenileme süreçleri veya bizim bilmediğimiz farklı sebeplerden dolayı yıkılabilmektedir. Fabrika sökümü olarak tabir edebileceğimiz bu süreç içerisinde fabrikanın içerisinde bulunan tüm geri dönüşüm malzemeleri ayıklanarak gerekli yıkım veya bozum işlemi yapılmaktadır. Sanayi açısından oldukça gelişmiş bölgelerden birisi olan Gebze fabrika sökümü konusunda çok ciddi yatırımların yapıldığı bir bölge olmaktadır. Fabrika sökümü yapılmadan önce personellerimiz tarafından bir plan oluşturulur ve bu plan doğrultusunda ilerlenir.

Fabrika içerisinden çıkacak olan çatı makasları, inşaat demirleri, köşebentler, jeneratör, kompresör, elektrik tesisatı ve diğer tüm metaller makine hurdası da dahil olmak üzere ayrıştırılır. Bu işlem tarafımızca yapılır ve fabrika söküm işleri yapılmadan önce karşılıklı anlaşmaya göre bu malzemeler fiyatlandırılır. Sizlerden söküm için herhangi bir ücret talebi olmaz.

Fabrika söküm sürecinde Çelik konstrüksiyon malzemelere herhangi bir zarar vermeden gerekli söküm işlemleri tamamlanır. Çorlu fabrika sökümü veya bozumu için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara bölgesi üzerinden tüm fabrikaların bozulması ve sökülmesi için taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

Fabrika yıkım işleri olarak da adlandırılan bu durum amatör kişiler tarafından yapılmamalıdır. Personellerimiz söküm işleri yaparken gerekli teçhizat, donanım ve eğitim sertifikalarına tabi tutulmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği konusunda hassas bir yaklaşım sergileyerek gerekli tüm tedbirleri alarak işimizi yapmaktayız.

Fabrika yıkım işi yapan firmalar arasında yer aldığımız için fabrikadan çıkacak olan tüm makine hurdaları ya da diğer metal hurdaları değerinde fiyatla sizden alınır. Yani sizin herhangi bir fabrika bozumu için ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Fabrika Yıkımı Sökümü

Fabrika Yıkımı, yapılmasında son derece özenli davranılması gereken önemli bir iştir. Bu alanda kullanılan araçlardan alınacak güvenlik önlemlerine kadar geniş bir yelpazede özen ve dikkat gerektiren bir iş olan fabrika yıkımı, bu sebeple profesyoneller tarafından yapılması gereken kritik bir  husustur. Özellikle fabrikaların kapladığı alan düşünüldüğü zaman, bu dev yapıların yıkımını gerçekleştirmek için bina yıkımı için gerekli olan bütün unsurların dışında, daha fazla özen ve daha çok profesyonellik gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Fabrika ve Tesis Sökümü

Yıkım İşlemi Nedir, Nasıl Yapılmaktadır?

Çeşitli yapıların ortadan kaldırılmasına yardım eden yıkım işlemi, profesyonel birçok araç yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Bunlardan en sık kullanılanlar ve herkesin de aşina olduğu iki araç, yükleyiciler ve buldozerlerdir. Yükleyici, bu iş makinesini kullanan kişinin yönlendirmesi aracılığıyla kaldırdığı parçaları başka bir noktaya taşır. Bu parçalar, toprak veya molozlar olabilir. Buldozer ise, yıkım alanında daha sert kısımlar için kullanılan bir araçtır. Yıkılacak olan alanda bulunan ve yok edilmesi daha zor olan çeşitli unsurlar için buldozerler kullanılır. Bu unsurlar, kayalar veya ağaçlar gibi unsurlar olabilir. Aynı zamanda buldozerler yıkılan zemini de düzenlemeye yardımcı olurlar. Bahsettiğimiz fabrika yıkımı ise, yıkımın daha kapsamlı bir alanıdır. Yükleyicilerin birçok çeşidinin yanında daha güçlü ve kapasiteli buldozerler, yıkım işlemlerine yardımcı olur.

Söküm İşlemi Ve Sökümün Yeri

Binaların, fabrikaların veya çeşitli yapıların yıkımı sonucu haliyle ortaya molozlar veya çeşitli parçalar çıkmaktadır. Bu molozlar, hem alanda yapılacak işleri engellediği için, hem de daha sonra kullanılma imkanları olduğu için bir şekilde yıkılan bölgeden taşınması gereken parçalardandır. İşte söküm işlemi de, bu parçaların yıkım bölgelerinden taşınmasına yardımcı olur ve bu alanların temizlenmesini sağlar.

Net Hurdacı Ve Sektördeki Yerimiz

Firmamız, Net Hurdacı Kocaeli ve İstanbul ağırlıklı olarak faaliyetini sürdürmekte olan bir firma konumunda bulunmaktadır. Hurda alımı temelli çalışan firmamızda, profesyonel bir şekilde fabrika yıkımı sökümü hizmeti sağlanmaktadır. Hurda karşılığı fabrika yıkımı sökümü hizmetini profesyonelce gerçekleştiren işletmemiz, bu dev binaların yıkılmasında bütün profesyonel ölçütleri gözeterek özenli bir iş göstermektedir. Bu alanda Gebze hurdacı sektörünün önemli bir parçası olarak yıkım ve söküm alanında da sizlere hizmetlerimizi sunmaktayız.

Yıkım Ve Sökümde İzlenecek Yol

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Fabrika Sökümü

Fabrika yıkımı sökümü, başta da değindiğimiz gibi profesyonelce hareket edilmesi gereken bir alandır. Fabrikaların büyüklüğü gözetildiği zaman, normal yıkımlardan daha da fazla dikkat edilmesi gereken bir husus olduğu da kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Yıkım işlemlerinin tehlike arz ettiğini de söylemek mümkündür ancak dikkatli bir çalışmayla bu tehlike minimuma indirgenebilir. Fabrika yıkımı sökümü işleminin gerektiği gibi yapılabilmesi için çeşitli yollar izlemek gerekmektedir. Bu aşamalar, dikkatle izlendikçe, hem tehlike seviyesi en aza indirgenebilir, hem de profesyonel bir hizmet ortaya konabilir:

  • Yıkımda profesyonel bir yol izlenmeli ve yıkım çalışmaları yönetmeliğe uygun olmalıdır. Fabrika yıkımı sökümü yapılması uzmanlığa dayalı olan ve özen gösterilmesi gereken bir iş olduğu için, her bir kısmının dikkatle yapılması gerekir. Bu sebeple de bu iş yönetmeliğe tabi olan bir iştir ve kurallara dikkatlice uyulması gerekir.
  • Yıkım işlemlerinde gözetilmesi gereken başka bir unsur da sulamadır. Özellikle fabrikaların yıkımında, kapladıkları alan dolayısıyla fazla miktarda toz ortaya çıkabilmektedir. Bu toz da hem çevreye, hem de insanlara zarar verebilmektedir. Bu sebeple de sulama işleminin özenle, yıkımla aynı sürede yapılması gerekmektedir.
  • Söküm işleminde ise, alanda taşıma yapacak araçların özenlice seçilmesi gerekir. Taşıma yapılırken dikkatlice çalışılmalı ve molozların profesyonelce alandan alınmaları gerekir.

Özetle, biz Net Hurdacı olarak, sizler için bu alanda en profesyonel hizmeti sağlamaya özen gösteren bir firma konumunda bulunmaktayız.

Bu İçeriği Oyla

One thought on “Fabrika Sökümü 05050040702

  1. Kerim Bey

    Gebze Organize Sanayi bölgesinde bulunan fabrikamızın sökülmesinde bize yardımcı olan Nethurdaci firmasına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Fabrikamızda bulunan tüm malzemeleri alacak kapasitede yüksek meblağlar ile hurda alımı gerçekleştirdiler. Üstelik fabrikanın bozuması veya sökülmesi için biz elimizi dahi sürmedik. Tekrardan hizmetiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir