Geri Dönüşüm Firmaları

By | Şubat 5, 2023
Geri Dönüşüm Firmaları

Geri dönüşüm, tüm dünyada her geçen gün daha fazla günceme gelen bir konu. Çünkü milyarlarca yıllık geçmişi olan dünya, artık yoruluyor ve dünyanın kalbinden çıkarılan hammaddeler artan nüfus ve tüketim karşısında yetersiz gelmeye başlıyor. Bunun için farklı arayışlar ortaya çıkıyor ve geri dönüşüm bu noktada başı çekiyor.

Geri dönüşüm, tüketilen atıklardan değerlendirilebilenlerin çeşitli kimyasal veya fiziksel işlemlerle yeniden ikincil bir hammaddeye dönüştürülebilmesi sürecidir. Yani kullanılan bir malzemeden çeşitli süreçlerden ve işlemlerden geçirilerek yeniden başka bir ürünün imalatında kullanılabilecek hale getirilmesi işlemidir. Yer yüzünde kullanılan pek çok madde geri dönüşüme tabidir ve bunların başında kağıt, cam, alüminyum, plastik, motor yağı, piller, beton, organik atıklar ve elektronik atıklar geliyor. Sizler de Gebze merkezli çalışan, geri dönüşüm firmaları arasında ülkemizin sayılı markalarından birisi olan firmamızla iş birliği yaparak ömrünü tamamlamış, hurdaya çıkan ürünlerinizi geri dönüşüme kazandırabilirsiniz.

Geri Dönüşümün ve Geri Dönüşüm Firmalarının Amacı

Geri dönüşüm firmaları olarak bizler bu alanda dünya standartlarında hizmet vermeye çalışıyoruz. Bunu yaparken öncelikli amacımız, atık çöp miktarını azaltmak ve kaynakların gereksiz tüketiminin önüne geçmektir. Çünkü her gün bir evde, bir ofiste dahi büyük miktarda çöp çıkıyor. Bu çöplerin doğrudan doğruya doğaya bırakıldıklarını düşündüğümüzde kısa sürede devasa çöp yığınlarının, hurda yığınlarının meydana geleceğini tahmin edebiliriz. Üstelik doğaya bırakılan malzemelerin pek çoğunun doğal yöntemlerle eriyip toprağa karışması kimi zaman asırlar alabiliyor. Bu aşamada da değişime uğrayan malzemeler insan sağlığını, çevre sağlığını tehdit eder hale geliyor. Musluklarımıza gelen suya, bitkilerin, sebzelerin, meyvelerin yetiştiği toprağa sirayet eden zararlı maddeler dolaylı olarak insan vücuduna geri dönmüş oluyor. Geri dönüşüm firmaları çalışmalarımızla bizler bunun önüne geçiyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Şile Kadıköy Mahallesi Hurdacı Hurda Alımı

Doğada çeşitli hammaddeler vardır ve bunlar çıkarılıp işlenerek milyonlarca ürüne dönüştürülür. Fakat her şeyin olduğu gibi hammadde kaynaklarının da bir sınırı var. Sürekli tüketim üzerine yapılan bir işlemede bir süre sonra doğal kaynaklar tükenme riskiyle karşı karşıya kalacaktır. Geri dönüşüm sayesinde hurda malzemeler işlenip yeni ürünlerin yapımında kullanıldığı için yeni hammadde çıkarılma gereksinimi azalacak, bu da doğal kaynakların daha uzun yıllar kullanılabilmesine imkân verecektir.

Geri Dönüşümün Faydaları

Geri dönüşüm firmaları olarak ülkemizde geri dönüşüm kültürünün yaygınlaşmasına çalışıyoruz. Çünkü geri dönüşümün tüm dünya adına büyük faydaları vardır:

 • Geri dönüşüm sayesinde doğal kaynaklarımız korunur. Kullanılmış ambalajlar, atıklar başka bir ürünün hammaddesi olarak kullanılacağı için onun yerine kullanılması gereken hammadde ya da doğal kaynak korunmuş olur. Bu da önemli bir malzeme tasarrufu sağlar. Doğal kaynaklarımız daha verimli kullanışmış olur.
 • Geri dönüşüm firmaları aracılığıyla yapılan hizmet aynı zamanda enerji tasarrufu sağlar. Geri dönüşüm sırasında uygulanan kimyasal ve fiziksel işlem sayısı, normal üretim işlemindekinden daha azdır. Bu da büyük oranda enerji tasarrufu sağlar. Geri dönüşümde tasarruf edilen enerji miktarı, atık bileşenine ve atık cinsine göre değişse de hepsinde belli oranda enerji tasarrufu elde edilmektedir.
 • Geri dönüşüm firmaları çalışmalarıyla atık miktarı azaltılır. Geri dönüşüm sayesinde daha az atık çöplüklere gittiği gibi bunların taşınması, depolanması da kolaylaşır.
 • Geri dönüşüm ekonomiye büyük katkı sağlar. Hammaddelerin ve doğal kaynakların tüketilmesi önleneceği için hem kısa hem de uzun vadede ülkemiz ekonomisine katkı sağlanmış olur.
 • Geri dönüşüm sayesinde gelecek nesillere daha temiz, daha yaşanılabilir bir çevre bırakılır. Çünkü geri dönüşüm firmaları olarak bizlerin topladığımız ürünlerin doğaya bırakılması halinde toprağa, suya, havaya karışır. Doğada yok olmaları kimi zaman yüzyıllar alabilir. Bu da bizim çöplerimizin birkaç nesil sonrasına zarar vermesine neden olur.
İlginizi Çekebilir:  Şile Geredeli Hurdacı

Geri Dönüşüme Katkı İçin Yapabilecekleriniz

Geri dönüşüm firmaları arasında firmamız tamamen gerekli sertifikalara sahip şekilde çalışmaktadır. Çevre ve şehircilik Bakanlığının belirlemiş olduğu yönetmeliklere uygun atık toplama ve hurda alımı yapıyoruz. Yaptığımız hizmetlerle hem sizlerin âtıl hale gelmiş ürünlerinizden para kazanmanıza katkı sunuyor hem de daha temiz, daha yaşanılabilir bir dünya inşa etmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda sizlerin de yapabilecekleriniz vardır:

 • Öncelikle geri dönüşümü destekleyin. Ürün satın alırken ambalajlarında geri dönüşümü işaret olanları tercih edin.
 • Camların binlerce yıldır geri dönüştürülebilen bir ürün olduğunu ve içine konan ürünün hiçbir şekilde camla etkileşime geçmediği bilerek tercihinizi cam ambalajlardan yana kullanın.
 • Plastik poşet gibi yeniden kullanılabilecek ürünleri yeniden kullanın. Bu sayede tüketimi azaltmış olursunuz.
 • Çakmak, tükenmez kalem, plastik tıraş bıçağı, folyo pişirme kapları gibi tek kullanımlık ürünlerin tercihini en aza indirin.
 • Büyük boy ürünlerde daha fazla kullanım imkânı ve daha az ambalaj tüketimi vardır. Bu yüzden büyük boy ürünleri tercih edin.
 • Az miktarlı alışverişlerinizde plastik poşet kullanımından kaçının.
 • Şişeleri, cam saklama kaplarını yeniden kullanmak için saklayın ve farklı ihtiyaçlarınız için değerlendirmeye çalışın.
 • Geri dönüşüm etiketli ürünleri çöpe atmak yerine türüne göre ayırıp etrafınızda bulunan atık toplama kutularına atın.
 • Çocuklar için tercih ettiğiniz oyuncakların dayanıklı olanlarını seçin. Çünkü oyuncaklar bozulduklarında geri dönüşümleri oldukça zordur ve çoğu zaman çöpe giderler.
 • Geri dönüşümü ve hurda satımını sadece maddi getiri olarak düşünmeyin. Bunun doğaya ve geleceğe, dolayısıyla hayata bir yatırım olarak düşünün.

Firmamızın Geri Dönüşüm Firmaları Arasındaki Yeri

Net Hurdacı olarak Gebze hurdacı alanında bizler, Gebze merkezli faaliyet göstersek de başta İstanbul ve Kocaeli olmak üzere bütün çevre bölgelerde hurda alımı yapıyoruz. Tonajı yüksek olan hurdalarınız için ise Türkiye genelinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Akü hurdası, alüminyum hurdası, alüminyum tel hurdası, bakır hurdası, balans hurdası, bilgisayar hurdası, bobin hurdası, boru hurdası, çinko hurdası, makina hurdası, ekskavatör hurdası, elektrik motoru hurdası, elektrik pano hurdası, fabrika sökümü, gemi hurdası, gümüşlü bakır hurda, hastane hurdası, hurda araç, hurda plastik, ikinci el trafo, inşaat hurdası, iş makinası hurdası, iskele hurdası için geri dönüşüm firmaları arayışlarınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yine jeneratör hurdası, kablo hurdası, kağıt hurdası, kalay hurdası, kazan dairesi hurdası, kepçe hurdası, kepenk hurdası, klima santral hurdası, konkasör hurdası, konteyner hurdası, krom hurdası, makara hurdası, makina hurdası, otel hurdası, palet hurdası, paslanmaz kazan, PVC hurdası, raf hurdası, sac hurdası, şalter hurdası, sarı hurdası, sökülecek hurdası, tıbbi cihaz hurdası, torna hurdası, trafo hurdası, varyatör hurdası, yağ hurdası, yangın merdiveni hurda sökümü, zincir hurdası çeşitlerinizi de değerinde firmamıza satabilirsiniz. Bizler gerekirse sökme işlemlerini de profesyonel ekipmanlarımızla, makinelerimizle ve personellerimizle yapıyor, geri dönüşüme gidebilecek bütün ürünlerinizi satın alabiliyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Sancaktepe Atatürk Mahallesi Hurdacısı

Her nerede bulunursanız bulunun geri dönüşüme kazandırılabilecek hurdalarınızı değerinde satmak, sektörün en başarılı geri dönüşüm firmaları ayrıcalığına sahip olmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz. Kolayca fiyat teklifi alabilirsiniz. Tekliflerimiz tamamen güven hissine dayanmakta, ürünlerinizin değerinde alımı için azami dikkat gösterilmektedir. Sunacağımız teklifi kabul etmeniz halinde araçlarımız ve uzman personellerimizle beraber adreslerinize gelir, hurdalarınızı ödemesini yaparak satın alırız. Bu sayede hem çevreye hem de ülke ekonomimize katkı sunarız. Doğal kaynaklarımızın daha verimli kullanılmasını sağlamış oluruz.

Bu İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir