Hurda Alımı Yapan Firmalar

By | Şubat 5, 2023
Hurda Motor Resmi

Gebze’de Hurda Demir Alan Firmalar

Hurda alımı yapan firmalar, kullanılmayan ve atılacak eşya ya da metal dediğimiz malzemeleri alarak onların tekrar ekonomiye kazandırılmasını sağlamaktadır. Bu metallerin içerisinde demir, krom, bakır, çelik, kurşun, çinko, alüminyum gibi madenler bulunmaktadır. Oldukça önemli ve değerli olan bu madenler yeryüzünde kolay kolay eskimez ve erimez. Onların işlenerek hayata kazandırılması mümkündür.

Gebze’de hurda alım firması olarak faaliyet gösteren firmamız Türkiye’nin her yerinden hurda alımı yapmaktadır. Kişiler, inşaattan çıkan atılacak konumdaki malzemelerini bize bildirdiklerinde verilen adrese giderek alınmasını sağlamaktayız. Hurdalarınız en üst değerde alınır. Hassas tartılarımızda tartılır ve sizlere gerçek değerinde ödeme yapılır. Böylelikle kişiler de onları çöpe atma ya da hafriyat işleriyle uğraşmazlar. Hep maddi gelir elde ederler hem de işleriniz hızlandırırlar. Sizlerin de hurdalarınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Alımı Yapan Firmalar Neler Alır?

Hurda alımı yapan firmalar, özellikle kentsel dönüşüme girmiş olan binalardan çıkan birçok malzemeyi değerlendirmektedir. İnşaat demirleri, çiviler, teller, pencereler, çatı malzemeleri, elektrik su saatleri, elektrik kabloları, su boruları, ferforje kapı ve korkuluklar gibi malzemeler hurda olarak değerlendirilmektedir. Aslına bakacak olursanız yıkılan konutların %90’ı hurda sınıfına girer.

Hurdaları sadece metaller olarak değerlendirmemek gerekir. Kağıtlar, plastikler, tahtalar, elektrikli ve elektronik eşyalar da eğer kullanılmıyorsa ve eskimişse hurda olarak kullanılırlar. İnsanların kullandıkları beyaz eşyalar ve elektrikli cihazlar bozulmuşsa onları da hurda alımı yapan firmalara satabilirsiniz. Hatta iş yeri ve ofislerdeki fazla kağıt ve kartonlar da hurda olarak tekrar hayata kazandırılmaktadır. Fabrika atıkları, sanayi, inşaat ve şantiye hurdaları tarafımızca alınmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Şile Oruçoğlu Mahallesi Hurdacı Telefon Numarası

İnşaat Sektöründeki Hurdalar

Firmamız inşaat sektöründe kullanılan her türlü atıl malzemeyi alarak onları değerlendirmektedir. Hurdacılık aslında bir nevi çevre temizliğini sağlar. Aynı zamanda ülkenin gelişmesi ve kalkınması için de önemli bir yere sahiptir. Değerlendirilen malzemelerden bazıları şunlardır:

 • İnşaat demiri ya da parçaları
 • Kesilmiş küçüklü büyüklü borular
 • Sac atıkları
 • Demiryolu rayları
 • Vagon tekerlekleri
 • Köprü hurdaları
 • Araçların lastikleri, jant ve plakaları
 • Gemi hurdaları
 • Otomobil hurdaları
 • Cam şişeler, aynalar, kapı camları
 • Teller, kablolar

Hurda Çeşitleri Nelerdir?

Hurda alımı yapan firmalar birçok değerli metali ve malzemeyi alarak onların işlenmesi için aracılık etmektedir. Hurda çeşitleri arasında bulunan demir hurda geri dönüşümde birçok alanda kullanılır. Demir hurda alımı firmamız tarafından yapılmaktadır.

Bakır hurda, sanayi sektöründeki atıklardan elde edilir. Bakır oldukça değerli bir madendir ve birçok alanda da kullanılmaktadır. Alüminyum hurda, alüminyum aksanlı olan her türlü malzemeden elde edilmektedir. Tabelalar ve araba jantları bunlara birer örnektir.

Sarı hurda olarak adlandırılan bakır ve çinko karışımı olan hurdaların rengi sarıdır. O yüzden adına sarı hurda denilmektedir. Kıymetli bir bileşene sahiptir. Sarı hurda alan yerler bu madeni geri dönüşümde birçok alanda kullanabilir. Sarı hurdalarınızı kilo hesabı ile bize satabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Elektrikli eşyalardaki kablolar kablo hurda sınıfına girmektedir. Kabloların içindeki plastik, bakır elementleri hurda olarak değerlendirilir. Ayrıca çinko hurda otomotiv sektöründe oldukça fazla kullanılır. Hurda çinko alımı da firmamız tarafından yapılmaktadır.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun sizlere ulaşım sağlanarak hurdalarınız bazen adet fiyatı ile bazen de kilo ile sizlerden alınmaktadır. Bizlerden fiyat teklifi almadan hurdalarınızı satmamanızı önermekteyiz. Firmamız uzun yıllardan beri bu hizmeti sizlere sunduğu için işinize yaramayan bütün fazlalıklar sizlerden alınacak ve sizler de bu fazlalıklardan kurtularak maddi gelir elde edebileceksiniz. Hurda alımı yapan firmalar arasında bulunduğumuz için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Bu İçeriği Oyla

Bir önceki yazımız olan Hurda Alım Firması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir:  Şile Meşrutiyet Mahallesi Hurdacı Adresten Hurda Alımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir