Kablo Hurdası Alan Hurdacı

By | Mayıs 5, 2024
Hurda Kablo Alan Hurdaci

Gebze Hurda Kablo Alan Hurdacı

Hurda kablosu günümüzde en çok satılan hurdaların başında gelmektedir. Kablo hurdası alan hurdacı denildiğinde piyasada bunu almayacak hurdacı yoktur. Hurdacıların en çok değer verdiği anında nakde çevirebildiği hurdalardan birisidir. Net Metal firmamız Gebze hurda kablo alımı konusunda önemli bir yere sahiptir. Alım sürecini en profesyonel şekilde tamamlamaktadır. Onlarca hatta yüzlerce kablo hurdası alan hurdacı tanıyor olabilirsiniz. Çevrenizde onlarca hurdacı olabilir ancak belirtmek isteriz ki hassas tartıma önem veren Net Metal anında nakit ödeme yaparak alımı gerçekleştirmektedir. Gebze’de bulunan hurda depomuza ister kendiniz getirin, isterseniz biz yerinden alım yapalım vermiş olduğumuz fiyat değişmeksizin aynıdır.

Firmamız toplu hurda alımı yapan sayılı geri dönüşüm firmalarından birisidir. Toplu alım yaptığımız için fiyatlarımız diğer hurdacılara göre oldukça yüksektir. Toplu kablo hurdası yapabilecek hurdacı sayısı nadir diyebiliriz. Net Metal firmamız yüksek fiyatlarla ton bazında alımları aynı gün içerisinde yapabilmektedir.  Hizmet bölgelerimiz arasında özellikle İstanbul Anadolu yakası kablo hurdası alımı başta olmak üzere Marmara bölgesiyle sınırlı kalmayıp yakın çevre illerden alım yapabilmektedir.

Hurda Kablo Fiyatları Ne Durumdadır, Nasıl Belirlenir?

Kablo hurdası fiyatı belirlenirken özellikle kablonun içerisindeki bakır oranı göz önünde bulundurulur. Onlarca çeşit kablo olduğunu varsayarsak eğer 20 TL’ye de hurda kablo varken 60 TL’ye de hurda kablo alınabilmektedir. Bu durum tamamen kablonun üzerindeki plastik kısım ve içerisindeki bakır oranıyla hesaplanmaktadır.

Hurda kablo fiyatları 2021 yılında oldukça yüksek rakamlara ulaşmıştır. Gerek doların zamlanması, gerek bakır rezervlerinin azalması gibi etkenler veya bakıra olan ilginin artması fiyatları da yükseltmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Şile Değirmençayırı Mahallesi Hurdacı

Yüksek Fiyattan Hurda Kablo Alımı

Net Metal firmamızın en büyük özelliklerinden birisi şüphesiz ton bazında kablo alımı yapabildiği gibi en yüksek fiyatı vermeyi kendisine bir prensip olarak benimsemesidir. Emin olabilirsiniz ki Gebze hurda kablo fiyatı firmamızda diğer firmalara göre yüksek belirlenmektedir. Her ne kadar sizlere buradan hurda kablo hakkında bilgi veriyor olsak da ton bazında yüksek fiyatlara diğer tüm hurdalarınıza talip olduğumuzu belirtmek isteriz. Kaliteli işçilik, güven veren çalışmamız ve nakit ödeme yapıyor olmamız müşterilerimiz tarafından hem tercih edilen, hem de tavsiye edilenler arasındayız.

Hangi Tür Kablo Çeşitlerini Alırız?

Birçok alanda kullanılan kablolar kendi aralarında kullanıma göre özel olarak üretilebilmektedirler. Kullanım alanlarının yanı sıra kullanım yerlerinin de önemi büyüktür. Yer altı kablosu hurdası daha ağırlıklı olarak bakırı toprağa karşı iyi izole eden plastik yapıya sahiptir. Hava kablosu hurdası ise sokaklarda, caddelerde sıklıkla görebildiğimiz direklere monte edilmiş haliyle bakır oranı yüksek, plastik kaplama oranı az olan kablolardan bazılarıdır. Alçak gerilim kablo hurdası ise elektrik iletiminden daha çok dağıtımı için kullanılmaktadır. Alçak gerilim şebekeleri (0 – 1 kV arası) gerilim seviyelerinde önemli rol oynar. Teknik olarak kablo çeşitleri bu gibi isimlerle telaffuz ediliyor olsa da hurdacılık alanında ise fare yemez kablo, tek damar kablo, çok damar kablo, yanık kablo bakır, karışık kablo, internet kablo hurdası gibi terimlerle yorumlanmaktadır. Bazı kablolar bakır yerine içerisinde alüminyum kablo materyalinden yapılan daha ekonomik olan elektrik iletim ve dağıtımını bakır kadar iyi yapan alüminyum kablo hurdası da günümüzde son zamanlarda tercih edilenler listesindedir. Kısacası aklınıza gelebilecek tüm kablo hurdası çeşitlerini satın alabilmekteyiz.

Yeraltında Kullanılan Kablo Çeşitleri

Adından da belli olacağı üzere yerin altına kanal sistemiyle döşenen kablolara yer altı kabloları adı verilmektedir. Bu kablo çeşidi yüksek oranda neme maruz kaldığı için kurşun madeninden muhafaza edilerek imal edilmektedir. Tek damar ve çok damarlı olmak üzere iki farklı şekilde yeraltı kablo hurdası kullanılabilmektedir. Eğer yüksek gerilim iletilecekse kalın ve tek damarlı yeraltı kablosu tercih ediliyor. Toprağın altına döşenen yeraltı kablolarından tek damarlı olanlar, tek kanal içerisine sadece bir adet olmak üzere geçirilir. Ancak çok damarlı yeraltı kablo hurdası tek kanal içerisine maliyeti düşürebildiği için birden fazla döşenebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Enerji Kablosu Hurdası

Hava Kabloları Kullanım Alanları

Yerleşim yerlerinde sıklıkla görebildiğimiz direklerden evlere veya sanayi alanlarına elektrik dağıtımı için tercih edilen bir kablo çeşididir. Yeraltı elektrik dağıtımı yapılmasının maliyeti arttırdığı durumlarda birincil tercih olarak hava kabloları tercih ediliyor. Daha az maliyet daha az arıza giderme gibi durumlardan dolayı kabul görmektedir. Havada daha güçlü ve sağlam durması için çelik tel ile güçlendirilmektedir.

Hurda Kablo Fiyatı Kaç Para

İnternet sitelerinden en çok yapılan yanlışlardan biriside hurda kablo fiyatları hakkında bilgi sahibi olmaktır. Hurda kabloların çeşitleri çok fazladır. İçerisindeki koruyucu izolasyon malzemesi ve dış kabı dediğimiz plastik kısım dahil olmak üzere diğer etkenler göz önünde bulundurularak kablonun kaç oranında iletken bakırının olduğuna bakılarak fiyat verilmesi daha uygun olacaktır. Eğer sizin elinizde satmak istediğiniz kablo varsa bizimle iletişime geçerek WhatsApp yoluyla resmini iletmeniz durumunda fiyat verebileceğimizi bilmenizi isteriz.

Bu İçeriği Oyla

Bir önceki yazımız olan Enerji Kablosu Hurdası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir