Gebze Hurdacı Geri Dönüşüm

By | Şubat 5, 2023

Gebze Geri Dönüşüm

Gebze hurda piyasasının adeta can damarı olarak bilinen bir ilçedir. Buzdolabı hurdası başta olmak üzere birçok hurdanın alımı Gebze hurdacı ile mümkün olabilmektedir. Gebze’nin herhangi bir mahallesinde ya da Gebze’ye yakın bir yerde yaşıyorsanız hurdalarınızı bize satabilirsiniz. Çamaşır makinesi hurdası gibi artık işlevini yitirmiş, eskimiş, işe yaramayan ve yaramayacak olan bu eşyaların büyük olmasından dolayı çok yer kaplayacağı bilinmektedir. Herhangi bir yere koyacağınız bulaşık makinesi hurdası yer kaplayacak ve gerektiğinde sizi engelleyen duruşu ile istenmeyen süreçleri karşınıza çıkaracaktır. 

Buzdolabı Hurdası

Gebze hurdacı olarak sizden satın aldığımız buzdolabı hurdası tamamen hurda olarak alınmaktadır. İnsanlar ‘’ daha yeni, çalışıyor ‘’ gibi söylemleri dile getirseler de o alınan malzeme parçalanacak ve geri dönüşüme kazandırılmak üzere her materyali ayrılacaktır. İnsanlar genel olarak bu mantıkla ilerlemediği için aslında çok para kazandırdığını düşünseler de bir buzdolabı hurdası parçalamak ve ayırmak büyük bir emek istemektedir. Beyaz eşya hurdası genel olarak demir materyalinden oluşmakta ve az da olsa içerisinden kablo, krom ve alüminyum çıkmaktadır. Harici olarak motor hurdası da kazanç sağlayabilmektedir.

PVC Hurdası

PVC hurdası da yine evlerin pencerelerinden ya da camlarından sökülmektedir. PVC bir plastiktir ve geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Kilo ile alındığı için içerisinden çıkacak olan camın geri dönüşüm için uygun olmadığını hesap etmeli ve bu malzemeleri ikinci el değerinde satılmadan direkt olarak eritilmek üzere tesislere gönderileceğini bilmek gerekir. Plastik hurdası olarak değerlendirilen bu malzemeler çeşitli ayrıştırma süreçlerinden geçirilir ve geri dönüşüme kazandırılır.

Ev Eşyası Hurdası

Küçük ev eşyalarının başında gelen ütü hurdası da aynı şekilde üzerinde plastik, krom, alüminyum ve elektronik kart hurdası gibi malzemeleri içerisinde barındırır. Ancak bunların tek tek çıkarılması ise büyük bir emek istemektedir. Evinizde yer alan fırınlar da fırın hurdası olarak görülmektedir. İç kısmının geniş olmasından dolayı aslında çok bir malzeme çıkarılacağı düşünülmemelidir. İçerisinden demir hurdası ve bakır hurdası çıkarılabilmektedir. Gebze hurdacı sektöründe yer almış olmamız tecrübelerimize göre burada paylaşıma açık olduğumuzun aslında bir simgesidir.

Akü Hurdası

Gebze’nin neresinde olursanız olun aracınızın aküsünü değiştirdiğiniz zaman değiştirilen yere bırakmamanızı önermekteyiz. Çünkü geri dönüşüm için önemli bir yere sahip olan akü hurdası aracınızın bagajında dursun biz gelip alalım. Akünün suyu azalmış veya tamamen bitmiş olsa bile geri dönüşüm için size gelir elde edilmesini sağlamaktadır. Tek bir adet bile akünüz varsa bize satabilirsiniz. Eğer biriktirdiğiniz ya da elinize geçen herhangi birkaç adetten oluşan akü hurdası tarafımızca yerinden satın alınmakta ve kilosuna göre fiyat biçilmektedir.

En Yakın Hurdacı

Gebze hurdacı olarak görev yaptığımız 10 yıllık deneyimlerimize göre kapı hurdası satın almaktayız. Ancak sizlerden isteğimiz kapıların tahta olmamasından yanadır. Apartman kapısı hurdası, çelik kapı hurdası ya da metal olan tüm kapılarınızı yerinden sökerek kilo hesabına göre hurda olarak almaktayız.  Evinizin kapılarını yeniliyorsanız özel olarak sökülecek olan kapılarınız için ekstra sökme parası vermeyin. Biz söküyoruz ve bunun için para talep etmiyoruz.

Plastik Hurdası

Plastik hurdası da geri dönüşüm için oldukça önemlidir. Plastik bilindiği üzere doğada çok geç yok olan özelliği ile yeşilliğin, doğanın hatta atmosferin bile baş düşman olarak bilinir. Plastik hurdası olarak gördüğünüz kilo basacak tüm naylon hurdası tarafımızca alınmaktadır. Plastik konusunda hassasiyetimiz ağırlıklı olarak fabrika atıkları üzerine olmaktadır. Bir adet bidon için hurdacı çağırılmasını pek önermiyoruz.

Kablo Hurdası

Geri dönüşümün hiç kuşkusuz vazgeçilmezleri olan kablo hurdası hem değerlidir hem de piyasada fazlaca bulunmasıyla bilinir. Elektrik kablosu hurdası başta olmak üzere bulunduğumuz her ortamdan kablo hurdası çıkarabilmekteyiz. Kablo hurdası tek damarlı kablo ya da çok damarlı kablo gibi olabildiği gibi etrafı çelik malzeme ile kaplı koruyucu görevi gören malzemelerle birlikte bütün halinde oluşturulmaktadır. Bu nedenle soyulmuş bakır hurdası daha ağırlıklı olarak fiyatının yüksek tutulması sağlanmaktadır. Kablo hurdası fiyatı üzerindeki plastik miktarına, çelik koruyucu miktarına ve kablonun içindeki bakır miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Alınacak olan hurda kablo plastiğinden ayrıştırılır plastik hurdası elde edilir. Çeliğinden ayrılır çelik hurdası elde edilir.

Anten Hurdası

Anten hurdası da üzerinde yoğun miktarda alüminyum bulundurmaktadır. Çanak anten hurdası olarak bilinen bu materyal ağırlıklı olarak yeni merkezi sisteme geçilmesinden dolayı piyasada eskisi kadar bulunmamasıyla bilinir. Ancak anten kablosu hurdası ile birlikte alınmasından dolayı hem satıcıya, hem de alıcıya kazanç sağlamaktadır.

Alüminyum Hurdası

Alüminyum hurdası ise Gebze hurdacı sektöründe en çok alınan malzemelerden birisidir. Alüminyum kutu hurdası ise bildiğimiz kutu kolaların kutusu olarak bilinir. Yumuşak alüminyum hurdası olarak bilinen bu kutular alüminyum hurdası için düşük rakamların başında gelmektedir. Sert alüminyum hurdası ise genelde insan gücü ile bükülemeyen, ezilemeyen sertlikte olması ile bilinmektedir. Alüminyum evimizdeki birçok eşyanın üzerinde bulunabilmektedir. Mesela bir buzdolabı içinden minimum seviyede alüminyum hurdası çıkabilmektedir. Otomobillerin radyatörleri veya diğer motor aksamları genel olarak alüminyum materyalinden üretilmektedir. Pencerelerin kenarlarında çerçeve görevi gören malzemeler de ilk zamanlarda tahtadan, sonradan alüminyumdan, en son ise PVC malzemesinden elde edildiği için pencere alüminyum hurdası azınlıkta olarak karşımıza çıkmaktadır. Gebze hurdacı tarafından alınan herhangi bir alüminyum geri dönüşümde eritilerek yeniden piyasaya sürülmektedir. Fabrika alüminyum atıkları da hurda olarak tarafımızca alınabilmektedir.

Kağıt – Karton Hurdası

Kağıt hurdası ile ilgileniyorsanız genelde sokakta, caddede herhangi bir yer de kağıt toplayıcılarını görmektesiniz. Bu toplayıcılar topladıkları kağıt hurdası ile gelir elde ederek geçimlerini sağlamaktadırlar. Karton hurdası ve koli hurdası olarak adlandırılmakta olan bu süreç hurdacı ve satıcı için çok yüksek tonajlarda ya da yüksek kilolarda olması gerekir ki para kazanılabilsin.

Fabrika Söküm Hurdası

Gebze hurdacı veya geri dönüşümcü ile iletişime geçerek elinizin altında olan tüm bakır hurdası paraya çevrilebilmektedir. Bakır hurdası sektörde çok ciddi fiyatların dönmesine vesile olmaktadır. Özellikle bakır hurdası kabloların içinden çıktığı gibi lama bakır hurdası olarak da bilinir. Lama bakır ağırlıkta olarak saf bakır olduğu için iyi paralara satılabilmektedir. Külçe bakır hurdası da yine fabrika atıkları ya da fabrikaların eritilmesinden sonra elde edilen işlenmesi için sanayi kuruluşlarına verilen malzemelerden birisidir. Karışık kablo hurdası fiyatı ile soyma bakır hurdası arasında ciddi fiyat farkı bulunmaktadır. Eğer hurdanızı satmak istiyorsanız soyma şansınız varsa daha yüksek gelir elde edebilirsiniz. Buzdolabı hurdası alındığı zaman içerisinden çıkacak kablolar ya da motor üzerindeki bakır minimum seviyelerde elde edilmektedir. Elektronik eşyaların içerisinden bakır malzemeler çıkarılabilir. Ancak hurdacı toplu almadığı sürece paraya çevirebilmesi için biriktirmesi gerekmektedir.

Sarı Hurdası

Çeşme hurdası ile ilgileniyorsanız musluk hurdası olarak da adlandırabileceğimiz bu malzemelerin genel materyal adı sarı hurdası olarak bilinir. Sarı hurdası da bakırdan sonra iyi kazanç elde edilmesine imkan tanır. Genelde insanlar evlerinin geri dönüşüme kazandırılmasından sonra bina yıkım hurdacısı ile iletişime geçerler ve bu muslukları, çeşmeleri hurdacıya satmaktadırlar. Arızalı musluklar için tek bir adet bile olsa bizi aramakta çekinmeyiniz. Bazı hurdacılar tek bir malzeme için kurtarmaz mantığı ile konuya uzak kalmayı tercih etseler de bu süreç bizim için geçerli değildir. Sarı hurdası fiyatları piyasada her geçe gün yükselmesiyle bilinir. Ayrıca pirinç hurdası olarak da adlandırılmaktadır.

Evimizde küçük ev eşyası olarak bilinen ütüler de aslında hurdacılar için değerli malzemelerden birisidir. Üzerinde krom hurdası barındırması iyi para ettiğinin bir simgesi olarak bilinmelidir. Ütü hurdası için bizi aramanız ve satmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Ütü masası hurdası da her ne kadar küçük bir eşya olsa da hurdacılar tarafından satın alınabilmektedir.

Kurşun Hurdası

Kurşun hurdası ise genelde cami inşaatlarında ortaya çıkmaktadır. Sanayilerde ya da fabrikalardan atık olarak ortaya çıkan kurşun hurdası yeni yapımlarda ya da inşaat dönemlerinde cami üzerlerinden kaplama olarak çıkarılarak tekrar kullanılamaması durumunda hurdacılara satılabilmektedir. Kurşun hurdası fiyatları her gün farklı fiyatlarla güncellenmektedir. Bu sebeple satmadan önce fiyat almanızda fayda vardır. Kurşun materyalinden üretim yapan bir fabrika atıklarını bize satarak firmalarına geri dönüşüm için önemli bir kazanç elde edebilirler.

Sac Hurdası

Sac hurdası genellikle evlerin ya da binaların çatısı üzerinden çıkarılabilmektedir. Çatı sacı hurdası olarak da bilinen bu süreçlerde Gebze hurdacı olarak yüksek fiyatlara satın aldığımız malzemelerin başında gelir. Özellikle malzeme olarak belirtiyoruz ki hurda parasına değil de malzeme olarak aldığımız süreçlerden birisidir. Sac hurdası sadece çatılardan çıkarılmamaktadır. Bugün fabrikalar sac malzemelerin satışını yaptığı gibi sac materyali ile ürün üretebilmektedir. Tüm sac hurdaları için bizimle iletişime geçmeniz bize sormadan satmamanızı önermekteyiz.

Motor Hurdası

Motor hurdası ise genelde motorla çalışan tüm eşyaların içerisinden çıkarılmaktadır. Dinamo motor hurdası olarak da bilinir. Hurdacılar zamak hurdası olarak da belirtebilmektedirler. Motor hurdası üzerindeki kaplama materyalinin demir mi yoksa döküm mü olduğuna bakarlar ve içerisinden çıkacak olan bakır hurdası ile yakından ilgilenerek ona göre fiyat verirler. Motor hurdası fiyatları ise çok fazla değişkenlik göstermez ve sökülecek hurdası olarak da sınıflandırılabilmektedir. Gemi motoru hurdası ile elektrik süpürgesi hurdası arasında çok ciddi bir fark olup motorun sökülerek içerisinden çıkarılacak olan bakır madenine göre kazanç elde edilip edilmeyeceği analiz edilmektedir. Döküm hurdası diğer demir hurdası ile farklı olduğu için motor hurdası fiyatları etkileyen unsurlardan birisidir.

Derin Dondurucu Hurdası

Derin dondurucu hurdası da aslında buzdolabı hurdası ile aynı mantığı taşımaktadır. Derin dondurucu içerisinde bir adet küçük motor ve bu motorun soğutma sistemini çalıştırması sağlanır. İçerisinde birkaç adet elektrik kablosu hurdası bulunur. Geri kalan gövdesi ise tamamen demirdir ve çok paralara satılan ya da alınması mümkün değildir. İkinci el derin dondurucu sınıfında hurdacılar tarafından değerlendirilmez ve hurda fiyatı ile satın alınır.

Makina Hurdası

Eskisi kadar önemi ve kullanım alanı olmasa da dikiş makinaları ile hala ilgilenen insanlar vardır. Kullanılmayan, eskiyen, görevini yerine getiremeyen dikiş makinası hurdası olarak adlandırıldığı zaman Gebze hurdacı ile iletişime geçilerek sadece demirden olan bu malzemeyi demir hurdası olarak satabilirsiniz. İkinci el olarak hurdacıya satamazsınız ancak hurda gözüyle görmenizde fayda vardır. Dikiş makinası ikinci el olarak alınsa bile alıcısını bulmak bu devirde oldukça zordur. Ancak bir klima hurdası ile kıyaslanamaz.

Elektrikli Aletler Hurdası

Elektrikli ısıtıcılar genelde soba olarak adlandırılır. Bu eşyalar elektrik yükünü kuvvetli bir şekilde çekerek içerisindeki rezidansları ateşler ve ortaya ısı vermesi mantığı ile çalışır. Ancak belli bir zaman sonra arızalanması söz konusu olabilir. Elektrikli ısıtıcı hurdası ile hurdacıya satabilirsiniz. Çoğu zaman soba hurdası olarak da adlandırılmaktadır. Garantisi biten bir elektrikli ısıtıcısının tamiri yüksek meblağlarda ise ve yaptırmak yerine yenisini almak isteyenler için hurdaya vermeleri daha mantıklı olabilmektedir. İçerisinden birkaç tel, plastik ve metal çıkacağı için ucuz fiyatlara satın alınmaktadır.

Kepenk Hurdası

Esnafların en sık kullandığı malzemelerden birisi de dükkânlarını güvende tutmak için kullandıkları kepenklerdir. Kepenk hurdası demirdir ve hurda demir fiyatı ile satın alınmaktadır. İkinci el malzeme olarak satılması pek mümkün değildir. Otomatik kapı sistemleri hurdası ile bir tutulmaz ve kepenklerin artık tercih edilmeyen malzemeler olduğu unutulmamalıdır.

Kazan Hurdası

Kazan hurdası ise büyük şehirlerde pek karşımıza çıkmayan malzemelerden birisidir. Kazan dairesi hurdası ile evin bir köşesinde bulunan kazan ile aynıdır. Her ikisi de hurda sayılarak alınır ve kesilerek krom hurdası niyetinde krom eritici firmalara satılır. Kazan dairesinden çıkacak olan borular da boru hurdası olarak fiyatlandırılarak Gebze hurdacı tarafından alınmaktadır. Krom boru hurdası ya da demir boru olarak sınıflandırılmaktadır. Hurdacılar tarafından borular genel olarak malzeme olarak müşterilere satılabilmektedir.

Gebze Hurdacı İletişim

Buradan elimizden geldiği kadar bir hurdacı tarafından satın alınacak hurdalara yer verdik. Aklımıza gelmeyen diğer tüm hurdalarınızı ya da hurda olarak gördüğünüz malzemeleri satmak için Gebze hurdacı firması ile görüşmenizi önermekteyiz. Numaralarımız sitemizin iletişim bölümünde bulunmaktadır. Harici olarak satmak istediğiniz hurdanızı WhatsApp ile resimlerini bize göndererek fiyat alabilirsiniz. Özellikle Gebze Organize Sanayi bölgesi hurdacısı olarak tanındığımız için fabrika hurdası satın alma süreçlerimiz çok hızlıdır.

Gebze’nin neresinde olursanız olun, hangi malzemeyi, hangi eşyayı hurdaya ayırdıysanız en iyi fiyatla hurda alan hurdacı unvanımızla sizde tanışın ve bizimle iletişime geçin. Sadece Gebze değil Gebze’ye yakın olan tüm il ve ilçelerden tonaja göre hurda alımı yapmaktayız.

Anlayışımızda sadece ev eşyası hurdası değil büyük makine hurdası da satın almaktayız. Bunun için ayrı bir kategoride paylaşımımız bulunmaktadır. Jeneratör hurdası, pres hurdası, trafo hurdası, raf hurdası, sanayi rafı hurdası, şantiye hurdası gibi akla gelebilecek tüm hurda süreçlerinde varız ve bizi aramanızı bekliyoruz. En azından bizlere sormadan hurda satışı yapmamanızı önemle rica ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Gebze Hurdacı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

One thought on “Gebze Hurdacı Geri Dönüşüm

  1. Kartal

    üretimini yaptığımız reklam ünitelerinden çıkan imalat artığı araiş alüminyumu Nethurdacı firmasına veriyoruz. Düzenli bir şekilde ayda iki defa hurdalarımızı alıyorlar. Güven veren bir firma olduğu için tüm hurdalarınız için bu geri dönüşüm firmasına güvenebilirsiniz. Çalma, çırpma, yalan, dalavere kesinlikle yok. Her şeyden önce hurdaların parasını peşin önde yatırıyorlar. Yani içeride para bırakıyorlar bu nedenle güveniyoruz.

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir