Chiller Hurdası Çiller Grubu Hurdası

By | Şubat 5, 2023

Adından da anlaşılacağı üzere chiller grubu soğutma sistemleri olarak hizmet vermektedir. Aşırı ısıya maruz kalan sanayi ve endüstri makinalarının soğutulmasında veya hastane gibi büyük yapıların soğutulmasında önemli bir görev üstlenen Chiller makinaları belli bir zaman sonra özelliğini yitirebilmekte ya da arızalandığı zaman hurdaya ayrılabilmektedir. Kimyasal gazla çalışan bu büyük makinalar klima mantığı ile çalışmaktadır. Daha açık olarak büyük klima olarak nitelendirebiliriz. Chiller hurdası ise tamamen bize satılmak üzere fiyatının yüksek tutulmasındaki amaç ise geri dönüşümde çiller hurdası alımı yapan bir firmayız.

Hastane ortamını soğutma, fabrikaları soğutma ve daha büyük yapıların soğutulması aynı zamanda ısıtılması için kullanılan Chiller grubu hurdası akışkan gazların yoğunlaşarak enerjiye dönüştürülmesi mantığı ile çalışmaktadır.

Soğutucu ünite olarak bilinen chiller soğutulması gereken tüm makinalar, ortamlar, gıdalar, hastaneler vs. olmazsa olmazlarından birisidir. Hava soğutmalı chiller hurdası ve su soğutmalı chiller hurdası olarak iki farklı kategoride üretilmektedir.

Hava Soğutmalı Chiller makinalarının çalışma mantığı ise şu şekildedir. Elektronik devre sistemlerinde elektronik devre elemanı olarak bulunan kondanserlerin aşırı ısınmasını önlemek için akışkan hazın yoğunlaşırken fan içerisinden gelen havanın kondansatörü soğutması olarak bilinir.

Su Soğutmalı Chiller ise tahmin edileceği üzere su ile soğutulmaktadır. Fan yerine su boruları içerisinden su geçer ve kondanser soğutulur. R410 R134 R407 R22 R404 gibi akışkan gazla ile çalışmasından dolayı dünyada ve ülkemizde yoğunlukla kullanılmaktadır.

30.000 kcal chiller hurdası satmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız uzun yıllardır makine hurdası adı altında çalışma sağlamaktadır. Buna göre chiller hurdası alımı yaptığımız doğrudur. İkinci el chiller alım satımı yaptığımız için değerinde fiyatla elinizden çıkarmak istediğiniz soğutma sistemleri hurdası alıcısı olarak bize sormadan makinalarınızı satmayınız.

110.000 kcal hava soğutmalı chiller hurdası yine en çok alımını yaptığımız chiller grubundan bazılarıdır. Birçok kişi tarafından çiller hurdası olarak bilindiği için bizlerde çiller şeklinde yazımızda geçirmekteyiz.

Hava soğutmalı chiller grubu hurdası ya da su soğutmalı ikinci el chiller grubu hurdası için mutlaka bizden fiyat isteyiniz.

Hurda Chiller Grubu Alan Hurdacılar

Öncelikle neden hurdacıya satmanız gerektiğine kısaca değinmek isteriz. Hurda chiller içerisinde bildiğiniz gibi kompresör ve kondanser bulunmaktadır. Ayrıca pistonun da olduğunu düşündüğümüz zaman kondansatör, kondanser ve pistonlar zamanla aşındığı için işlevini yerine getiremez. Yeterince soğutmama ya da gaz kaçırma gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. piston arızalı chiller hurdası tamamen hurdaya ayrılmaktan başka çaresi yoktur. Çünkü yapılması istenilen verimi vermeyecektir.  Atıl olarak gördüğünüz chiller hurdası için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan bizi arayarak en azından fiyat almanızda fayda olacaktır.

Chiller Grubu Geri Dönüşüm

Kullanılamayacak duruma gelen, eski hurda chiller makinaları içerisinde zehirli ve kimyasal gazlar bulundurduğu için ayrıca yağ barındırdığı için mutlaka geri dönüşüme verilmesi gerekmektedir. Bu kimyasal atıkların geri dönüşüme kazandırılması gerekmektedir. Kanunlar da bu şekilde doğrulamaktadır. Bu kimyasalların herhangi bir yere atılması veya gömülmesi gibi durumlar çevreye büyük zararlar vermektedir. Bu nedenle su soğutmalı chiller hurdası içi mutlaka bizimle iletişime geçiniz.  Makine hurdası olarak gerçekleştirdiğimiz ticari faaliyetlerimizde profesyonel ekip kadromuzla hizmet verdiğimiz için en doğru kişiye nasıl satarım düşüncesindeyseniz mutlaka bizimle iletişime geçiniz. Çiller hurdası için bizi aradığınız zaman cihazın yanına gelir bakarız ve fiyatını veririz. Anlaşmamız durumunda siz hiç elinizi dahi sürmeden biz yerinden kaldırırız. Üstelik nakit ödeme şeklinde çalışmaktayız. Bütçe ne olursa olsun alacak kapasitede olduğumuzu unutmayınız.

Hurda Chilleri Kime Satarsınız?

Firmamızı arayarak iletişime geçmeniz ve ‘’ hava soğutmalı chiller hurdası ‘’ veya chiller hurdası var demeniz yeterli olacaktır. Yıllardan beridir bu sektörde olduğumuz için en iyi fiyatı vererek yerinden kaldırma ve sökme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Fabrika soğutma sistemi hurdası için bizi aramanız yeterlidir.

Bu İçeriği Oyla

One thought on “Chiller Hurdası Çiller Grubu Hurdası

  1. Ahmet

    Yenileme sürecine giren fabrikamızın tüm soğutma sistemini chiller grubunu bu firmaya verdik. İşini profesyonel olarak yapıyorlar. Tüm alışveriş sürecini mail üzerinden takip ettiler. Teknolojiyi yakından takip edecek kadar alanında uzmanlar. Birçok hurdacı ne mail kullanıyor ne de mail atmasını becerebiliyor. Yazışma ile hurda alımı gerçekleştiren tek hurdacılar bence. Özellikle büyük kurumsal firmalar profesyonel bir şekilde hurda satmak istiyorlarsa mail ortamından hurdalarınızı satabilirsiniz.

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir