Gemi Radyatör Hurdası

By | Mart 1, 2022
Gemi-Radyator-Hurdasi

Gemi radyatör hurdası geminin radyatörünün işlevselliğini yitirmesi sonucu hurda haline gelmesidir. Günümüzde ise ilgiyi üstüne çekmeye devam ediyor. Bir gemi radyatör hurdası çıkarma süreci, çevreye zararlı birçok bileşen sebebi ile karmaşıktır. Bir geminin gövdesi, yaralanmaları ve çevresel zararları önlemek için dikkatle taşınması gereken çok fazla sayıda metal parçasından yapılmıştır. Bir gemi soyulduktan sonra, parçalar yeni gemiler için geri dönüştürülür veya diğer uygulamalarda kullanılır.

  • Çelik hurdaları sıvılaştırılır ve çeşitli endüstrilerde yeniden kullanılır.
  • Ahşap mobilyalar farklı kullanımlar için yeniden tasarlanmıştır.
  • Çök sayıda gemi hurdası sanayide gemi radyatör hurdacılık ticareti yapan şirketler tarafından geri dönüştürebilen gemi hurdası ile iyi para kazanıyorlar.
  • Gemi radyatörünü sökmek kısa zaman içinde yapılmasa da, iş gücü ve başka masrafları olmasına rağmen karlı bir iş olduğu bilinmektedir.

Bir geminin radyatörünü sökmekten önce dikkat edilmesi gerekken yakıt depoları, öncelikle büyük bir enerji israfına yol açabilecek kazara patlamaları önlemek için boşaltılır. Gemiler boşaltıldıktan sonra, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, mobilya ve makine gibi faydalı ve para eden malzemeler vardır. Bu ürünler daha sonra yerel pazarlarda satılır veya yeniden kullanılır. Gemi radyatörleri hurdası alımı için bizi arayabilirsiniz.

Gemileri radyatör hurdaya nasıl çıkarıyorlar?

Gemi radyatörleri hurdası, çeşitli şekillerde sökülür. Bazı tersaneler bir gemi radyatörünü sökmek için tehlikeli yerçekimi yöntemini kullanırken, diğerleri gemi radyatörü ve parçalarını kaldırmak için büyük bir vinç kullanır. Bazı gemiler sökülür ve hurda metal geri dönüşüm için tesislere gider. Diğer bir seçenek ise depolamadır. Çoğu gemi bir noktada hurdaya çıkar, ancak bazıları müze olarak korunur veya batar. Gemiler eskidiğinde, tarihi yapısını muhafaza ederek iyi bir müze haline dönüştürülebilir.

  • Gemi hurdalıkları başka amaçlar için de kullanılır.
  • Kurtarılan metaller inşaatta, binalar yapılmasında kullanılır.
  • Ayrıca büyük miktarlarda satıyorlar ve bir tersanenin kargo konteynerinde çok sayıda kullanılmış tuvalet olabilir.
  • Bu gemilere talebi yüksek olanlar, hurdalık nakliyesi uygulamasına başvurmak zorunda kalabilirler.
İlginizi Çekebilir:  Taşocağı Hurdası

Bir gemi radyatörünü hurdaya çıkarmak ne kadara mal olur?

Gemi radyatörleri hurdası söküm endüstrisinde çalışmanın bir takım avantajları vardır. Söküm işleri çok zaman aldığı için işçiler çok iyi para kazanabilirler. Ve bir kargo gemisi için hurdaya ayırma süreci altı ay sürdüğü için, bir yolcu gemisi bir yıla kadar hurdaya çıkarılabilir. Sonuç olarak, nispeten yeni birçok gemi hurdaya ayrılacak. Bu durum kurvaziyer sektörünü etkileyebilir. Çok sayıda tehlike vardır ve bir yolcu gemisini sökmek son derece tehlikeli olabilir. Ama öyle gözüküyorsa da  çok sayıda gemi radyatör hurdası işi yapan şirketler var. Bu iş çok sayıda elaman, çok sayıda makine ve masraf talep etse da internet yüzerinden araştırmalara göre maliyetine göre karlı bir iş diyebiliriz.

Net Hurdacı olarak Sitemiz üzerinden Her zaman Güncel Hurda Fiyatları sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bu İçeriği Oyla

Bir önceki yazımız olan Gemi Pervanesi Hurdası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir