Döküm Hurdası

By | Şubat 25, 2022
Dokum-Hurdasi

Döküm hurdası nedir diye düşündünüz mü? Bir dökümhanenin dökme demirden nasıl kurtulabileceğini merak ettiyseniz, bu malzemenin geri dönüştürülebilir olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir. Dökme demir ve çelik yaygın metallerdir. Bunların çoğu otomobil imalatında kullanılır, ancak metal pazarında da bulunabilirler. Türkiye’deki birçok döküm hurdası işi yapan firmalar bu malzemeleri alır ve onları tekrar kullanılabilecek faydalı ürünlere dönüştürebilir, ardından da belli bir miktarda para kazanabilir.

Döküm Hurdası Nedir?

Döküm hurdası çoğunluğu otomobillerden, borulardan ve ev eşyalarından elde edilir. Her birimizin evinde bulunabilen bu hurdaları geri donuşum firmalarına verip kazanç sağlayabiliriz. Döküm hurdaları çok hassas olduğu için teslimattan önce temizlenmelidir. Bazı hurda sahaları satılık dökme demir hurdası bulmanız için imkan sunar. Hurda malzeme olduğu gibi satılır ve onu diğer metallerden ayırmak önemlidir. Metalin kalitesi büyük ölçüde türüne ve kalitesine göre belirlenir, bu nedenle paslı dökme demiri yüksek kaliteli dökme demirden ayırmak önemlidir. Bu da size daha fazla para kazandırabilir.

 • Bu malzemeyi bulabileceğiniz tek yer bir dökme demir şirketi değildir.
 • Birçoğu bu materyalin serbest formlarını sunar.
 • Az miktar ile uğraşabilirim diyorsanız , hurdalarınızı parçalar halinde de satabilirsiniz.
 • Hurdanızın değerli olmasının birkaç nedeni vardır. İlk olarak, yararlıdır.
 • Metal pazarında bulacağınız bazı parçalar yoğun talep görecektir.
 • Bunun nedeni, basınçlı dökümün, çok değerli oldukları kadar büyük miktarlarda parçalar üretmeyi mümkün kılmış olmasıdır.

Döküm Hurdası Değeri Nedir?

Hurda metal, değerli olmasının yanı sıra geri dönüşüm için önemli bir kaynaktır. Bir tüketiciyseniz, hurda metal geri dönüşümünden, tasarruf etmeniz ve para kazanmanız mümkündür. Geri dönüştürülmüş alüminyum, otomobiller için en önemli hammaddelerden biridir. Geri dönüştürülmüş hurda metal için başka bir kaynak dökümhanelerdir. İmalat maliyetini azaltan mallar üretmek için hurda metali tedarik eder ve yeniden şekillendirirler. Ayrıca çevre için daha iyi olduğu için tüketiciler için daha çevreci bir seçimdir. Döküm hurdası konusunda bilgi ve fiyat vermemiz için telefon numaralarınızı arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Hurda Alım Firması

Metal Döküm Hurdası Nedir?

Metal döküm işlemi kullanılarak şekil verilmiş metal hurdadır. Erimiş metali bir kalıba dökerek nesneler yaratan modern bir endüstriyel süreçtir. Bu parçalar daha sonra kalıptan çıkarılır ve çeşitli uygulamalarda kullanılır. Bu tür malzemeleri günlük yaşamınızda da bulabilirsiniz. Ayrıca bir metal geri dönüştürücüsüne de satabilirsiniz.

 • Atık malzemelerden çok sayıda döküm hurdası yapılır.
 • En yaygın geri dönüşüm kaynaklarından biri de döküm hurdası parçalarıdır.
 • Bu malzeme çeşitli şekillerde kullanılır ve geri dönüştürülebilir.
 • En yaygın yöntem, döküm yapmadan önce daha küçük parçalara ayırmak bunun için de öğütmektir.
 • Ancak bazı şirketler hurdayı geri dönüşüme değer olmadığı için kabul etmemektedir.
 • Bunun yerine, döküm hurdası olarak atmayı düşüneceklerdir. Geri dönüştürmeniz için size bir ücret ödemeye de hazırdırlar.

Bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsizi. Güncel Hurda fiyatları konusunda sayfamızı incelemeden başkasına hurda satışı yapmayın.

Bu İçeriği Oyla

Bir önceki yazımız olan Alüminyum Hurdası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir