Çinko Hurdası

By | Şubat 5, 2023
Gebze Cinko Hurda

Çinko metalik bir element olup yeryüzünden en çok miktarlarda bulunan 24. Elementtir. Çinko ve bakır karışımından pirinç elde edilir. Çinko üretimi dünya genelinde demir, bakır, alüminyumdan sonra dördüncü sırada gelir.

Kullanım olarak oldukça değerli olan çinkonun üretimi %70 birincil kaynaktan %30 da ikincil kaynaktan üretimi sağlanır. İkincil kaynak, geri dönüşümdür. Özellikle metallerde korozyon önleyici olarak kullanılır. Galvanizleme, çinkonun en yaygın kullanım şeklidir.

%30 gibi bir oranla geri dönüşüm işlemiyle çinko elde edilmektedir. Geri dönüşüm bu açıdan oldukça önemlidir. Geçmişte ülkemizin geri dönüşüm işlemi hakkında bilgisi yetersiz kalmakla birlikte zaman geçtikçe geri dönüşüm bilinci kazanılmış ve hem ekonomiye hem de doğanın korunmasında katkı sağlanmıştır. Bu yönden çinko hurdası değerlendirilmesi gereken bir zenginliktir. Sahip olduğunuz hurdanızı bize satarak yeniden kullanıma kazandırabilirsiniz.

Hurda Çinkoya Yüksek Fiyat Veriyoruz

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Gebze çinko geri dönüşüm zincirinin olmazsa olmaz halkalarından birisidir. Çinko hurdası, bizimle iletişime geçmeniz halinde yığınlarınız yerinizde teslim alınıp, anında nakit ödenir. Bu şekilde yeniden kullanılabilecek bir hale tekrar getirilebilir. Bu şekilde hem siz para kazanmış olursunuz hem de ne yapacağınızı bilmediğiniz hurda yığınlarınızdan kurtulursunuz.

Çinko Geri Dönüşümün Önemi

Geri dönüşüm ciddi bir üş olup günümüz dünyasında sürekli olarak bir tüketimin olduğunu düşünürsek kesinlikle uygulanması gereken bir işlemdir. Çünkü bu tüketim sonunda çöp denen artık kullanılmayacak durumda olan maddeler kalır. Çinko Geri dönüşüm uygulanmazsa gelecek çöp dünyası olarak kalacaktır. Bu durumda dikkat çeken ülkeler, geri dönüşüm sektörüne yönelmiş ve ciddi miktarlarda para yatırarak sektöre destek olmuşlardır. Zaten yatırım yapılan bu sektör bir süre sonra ekonomiye ciddi miktarlarda katkılarda bulunmaktadır. Her türlü kullanılmaz durumda olan madde geri dönüşümle yeniden işlenerek piyasaya tekrar girmesini sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Gebze Çinko Alan Yerler

Hurda Çinko gibi çok yaygın kullanım alanı olan maddelerin geri dönüşümle tekrar kazandırılması oldukça önemlidir. Bunun nedeni dünya maden kaynakları olarak zengin olmasına rağmen her kullanılan her kaynak zamanla tükenecektir. Yani bu bir gün tükenecek olan kaynakları en verimli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. En iyi yol ise geri dönüşümdür. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de bu bilincin kazanılması gerekmektedir.

Bu İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir