Çelik Çatı Sökümü Hurda Alımı

By | Mayıs 5, 2024
Celik Cati Sokumu Gebze

Çelik Çatı Sökme ve Bozma

Çelik çatılar özellikle sanayi alanlarında kullanılıyor. Depolar, fabrikalar, işletmeler, stadyumlar, spor salonları gibi düşünebiliriz. Diğer çatı sistemlerine göre artısı olan çelik çatılar hurda alımına göre biraz daha zorlu süreçlerden birisidir. Çelik çatıların yüksekliği, kesilerek alınması, demonte haline getirilmesi uzmanlık ve profesyonellik gerektiren süreçtir. Net Metal Hurdacılık ile Gebze çelik çatı sökümü, bozumu konusunda profesyonel ekip ve ekipmanlar ile kolaylık sağlıyor.

Çelik Çatı Sökümü Yapıyoruz

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yer alan hurda sahamız ve depomuzda çatı sökümü için gerekli olan tüm ekipmanlara sahibimiz. Kendi şirket bünyemizde bulundurduğumuz birbirinden profesyonel elemanlarımız ile çelik çatı sökümü konusunda hızlı, güvenilir ve deneyimli şekilde çelik çatı sökme işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

Celik Cati Sokumu 1
çelik çatı sökümü

Çelik çatılar ağırlıklı olarak deprem riski taşıyan bölgelerde tercih edilmektedir. Uzun yıllar kullanıma uygun olan çelik malzemeler diğer kiremit, briket gibi malzemelere göre daha dayanıklıdır. Yaz, kış aylarında asla yıpranma, deforme gibi durumlar söz konusu değildir. Son yıllarda AVM gibi yerlerde de sıklıkla çelik çatılara rast gelmek mümkündür.

Çelik Çatı Sökümü Sonrası Nasıl Değerlendiriyoruz

Çelik çatı sistemleri iki farklı şekilde değerlendirilebilmektedir. İlk tercimiz çelik çatıları ikinci el olarak satma planımızdır. Çelik malzemelere zarar vermeden sökmek tek gayemizdir. Eğer müşterilerimizin istediği şekilde sökme yaptıktan sonra müşterinin istediği gibi bir çelik malzemeyse ikinci el olarak satabiliriz. Fakat artık kullanım ömrünü tamamlamış veya herhangi bir sebepten dolayı hurda haline gelmiş ise hurda olarak görmekteyiz. Ancak fiyatlandırmamız kilo bazında olmaktadır.

Hangi Bölgelerden Çelik Çatı Sökümü Yapıyoruz?

İstanbul başta olmak üzere Kocaeli ve yakın illerden çelik çatı sökümü yapıyoruz. Bizimle iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz.

Çelik Çatı Söküm Fiyatları

Çelik çatı sökme işlemleri çelik konstrüksiyonların, trapez sacların, kirişlerin, cıvataların, sacların vb. tüm ekipmanlar öncesinde kontrol edilir. Alanın metre karesi çok önemlidir. Vinç ile personellerin çalışma alanı, yüksekliği, tüm çatı malzemelerinin kaldırılması, indirilmesi gibi süreçler için bir maliyet belirlenir. Bu belirlenen maliyete göre fiyat verilir. Net Metal Hurdacılık firmamız çatı sistemlerinin cıvatasından, sacına, paneline, çatı makaslarına kadar en ince ayrıntısını profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilecek potansiyele ve ekipmanlara sahip bir firmadır.

Çelik Çatı Nasıl Sökülür

Öncelikle çelik çatı kontrüksiyon sisteminin sökülmesi demek ciddi bir iş süreci anlamına gelmelidir. Bu kapsamda öncelik her daim iş güvenliğini ön planda tutmak gerekir. Personellerimizin yüksekte çalışma eğitimleri ve sertifikaları mevcuttur. Daha sonrasında bir iş planı yapılması gerekir. Nasıl bir vinç ile söküm yapılacağı, güvenlik malzemelerinin yer alması, malzemelerin birbirlerinden ayrıştırılması için gerekli takım ve taklavat olması gerekir. Çatı sökümü yapan firmalar arasında yer aldığımız için bizden memnun kalabilirsiniz. Aynı şekilde bizlerde sizinle tanıştığımız için çatı bozumu yapan firma olarak bizden memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çelik çatı sökme işlemi yapmak için öncelikle sepetli vinç tercih edilmelidir. Sepet üzerine çıkan personelimiz kendisini askı yöntemi ile güvenliğini alır. Herhangi bir düşme tehlikesine karşı önlem alınmış olur.

Personelimizin elinde takım çantası mutlaka olacaktır. Yüksek alanda çelik kontrüksiyonları birbirine bağlayan cıvataların sökme işlemlerini tamamlar.

Diğer vinç yardımı ile aşağıya güvenli bir şekilde indirilir ve hurda yükleme aracımıza istiflenerek düzenli şekilde yüklenir.

Bu İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir