• Opening Time : 8:30 AM - 9:30 PM

Hurda Plastik Fiyatları

Plastik Hurdası Fiyatı

Başka işlemde kullanılmak üzere geri dönüştürülebilen ürünlerden biride plastiktir. Bu ürünün pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden bazıları şunlardır; poşet, pet şişe, bidon, varil, deterjan kutuları ve her türlü ambalaj atığı.

Tüm bu malzemeler geri dönüştürülmek özere sahiplerinden belirli fiyatlarda satın alınmakta ve işlenerek piyasaya geri kazandırılmaktadır. Eğer sizlerde bu süreçte yer almak istiyorsanız, elinizde bulunan atıkları piyasa değeri ile bizlere satabilirsiniz. Bu ürünleri geri dönüştürülmediği takdirde doğada uzun süre kaybolmayacaktır ve kirliliği sebep olacaktır. Ancak geri dönüşümünün yapılması hem doğada kirlilik oluşmasını önleyecek hem de bu maddenin üretilmesi için harcanan malzemelerden tasarruf edilmesini sağlayacaktır.

Hurda Plastik Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

İstanbul hurda plastik fiyatları belirlenirken toplanan bu atıkların sınıflandırılması oldukça önemlidir. Bu atıklar öncelikle polipropilen moblen, ABS, naylon, PVC, mavi kırmızı kapak ve polistren olmak üzere sınıflandırılmaktadır. Bu sınıflandırmaya bağlı olarak da fiyatlandırma gerçekleştirilecektir.

hurda plastik fiyatları da diğer tüm illerde de olduğu gibi kişiler veya kurumlar tarafından değil, oluşturulan borsa tarafından belirlenmektedir. Bu borsa tarafından günlük olarak belirlenmesi de haksızlıkların ve usulsüzlüklerin önüne geçilmesi açısından oldukça önemlidir. Ancak alınan ürünlerde kalite farklarına bağlı olarak ücretlendirmede değişiklikler olabilmektedir.

Bu atıkların satın alımında değerinin artması veya azalması, kullanım fazlalığına göre de değişmektedir. Hammaddesinde bu atık yer alan ürünlerin tüketimi arttığında ve oluşan talebi karşılayacak hammadde yetersiz kaldığında, geri dönüşümden elde edilen ürünlere başvurulmaktadır. Bu da o atığın değerini yükseltmektedir. Bunun tam terside geçerlidir.

Hurda Plastik Fiyatları İçin Güncel Fiyatlar

Hurda plastik fiyatları için 15 Mayıs 2020’ye ait kilogram hesabına bağlı olarak yapılan ücretlendirme şu şekildedir: ABS’nin kilosu 1,10 lira, polipropilen moblenin kilosu 1,20 lira, polistren kristalin kilosu 1,30 lira, jelatinin kilosu 0,60 lira, mavi kırmızı kapağın kilosu 1,20 lira, şeffaf beyaz naylonun kilosu 1,40 lira, çıkma pimapenin kilosu 1,40 lira, elteksin kilosu 1 lira ve temiz pet şişenin kilosu ise 1,10 liradır.

Bir önceki yazımız olan Hurda Makine Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

WhatsApp
WhatsApp
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
TELEFON ET