• Opening Time : 8:30 AM - 9:30 PM

Yüksek Fiyat Veren Hurdacı

gebze hurdaci

Firmamız hurda sektöründe çok uzun geçmişe dayanan bir anlayış ile hizmet vermektedir. Hurdacı alanında faaliyetlerimizi yazımızı devamında bulabilirsiniz. En iyi hurda fiyatı verenler arasında yer alıyor olmamız bizi her daim yükseltmekte ve hurda satarken nelere dikkat edilir sorusunun da cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Hangi Hurdaları Alıyoruz?

Hurdacı olarak metal olmak şartı ile her türlü eskiyen, işlevini yerine getiremeyen malzemelerinizi satın alıyoruz. Maden hurdası olarak aldığımız tüm malzemeler değerinde satın alınır ve profesyonel ekibimiz ve hurda yükleme araçlarımız ile yerinden alıyoruz. Hangi hurdaları satın aldığımız yazımızın devamındadır.

Hurda Satarken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Daha önce hurdalarınızı sattığınız geri dönüşüm firmaları başta olmak üzere yeni hurdacılarla çalışmaya başlasanız bile ilk olarak kantarda tartılan hurdaların doğru tartıldığına emin olmanız gerekmektedir. Birçok hurdacı hile yöntemleri ile gerçek tonajı göstermemekte ve daha az göstererek sizlere az para ödemektedirler. Mümkün olduğunca hurda kamyonuna yüklenecek olan hurdalarınızın tartılma sürecinde mutlaka sizin ya da şirketinizin bir personelini yönlendirmeniz gerekmektedir. Mümkün mertebe kendi bildiğiniz kantarcıya gitmenizde fayda olacaktır. Eğer şirketinize ait kantar varsa tartım sürecini bu şekilde ilerletmenizde fayda olacaktır.

Hurda satarken yüksek fiyatlı olanı değil de değerinde rakam veren hurdacıları tercih etmeniz size daha fazla kazanç sağlayacaktır. Örneğin; hurda alüminyum fiyatı eritme tesisinde 8 TL’ye alınırken hurdacı sizden 8 TL’ye ya da daha fazlasına alıyorsa veya tüm hurdacılar 5 TL, 6 TL gibi rakamlar veriyorsa bu işten şüphelenmenizde fayda olacaktır. Buradan çıkan sonuç ise hurdalarınızın tartılmasında yapılan hile ile ilgili olmaktadır.

Hurda Nasıl Satılır?

  • Hurdanızın cinsi, türü, modeli, metali, yılı ne olursa olsun eğer bir tanıdığınız hurdacı yok ise internet üzerinden araştırma yaparak hurdacı telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.
  • Akıllı telefonlarda kullanılan ve hepimizin yakından ilgilendiği WhatsApp uygulaması ile hurdalarınızın resimlerini hurdacıya gönderiniz.
  • Hurdacı kendisine gelen fotoğraflara bakarak anında fiyat verecektir.
  • Geri dönüşüm firmasının yetkilisi ile görüştüğünüze emin olunuz.
  • Hurdacı tarafından verilecek olan fiyatı makul seviyelerde olmasına dikkat ediniz. Bu rakam ne çok yüksek, ne de çok düşük olmamalıdır. Çok yüksek verene de biraz tedirgin yaklaşmanızda ya da satacaksanız çok temkinli olmanızda fayda olacaktır.
  • Satılan hurdalarınızın ödemelerini nakit olarak alınız.

Yukarıdaki maddeleri adım adım izleyerek hurdacı ile iletişim kurarak satışını gerçekleştirmeniz durumunda memnun kaldıysanız hurdacının telefon numarasını telefon rehberinize kaydediniz. Hurda nasıl satılır ile ilgili detaylar bu şekildedir.

İşini Düzgün Yapan Hurdacıyı Nasıl Bulursunuz?

Yakın çevrenizde tanıdığınız bir hurdacı yok ise ya da tanıdığınız var fakat düşük fiyatlara alıyorsa veya işini düzgün yapmadığını düşünüyorsanız sizlere tavsiyemiz internet üzerinde hurdacı bulmanızdır. Bugün neredeyse tüm geri dönüşüm firmalarının internet siteleri mevcuttur. Kantarda çalmayan hurdacı arayışındaysanız eğer ilk olarak hurdacıyı telefonla aradığınız zaman fiyatlar hakkında bilgi alınız. Hurdacının aracı olup olmadığını mutlaka öğrenin ve komisyoncu olup olmadığını iyi analiz edin. Ödemeyi nakit yapıp yapmayacağını sorun. Çekle ya da senetle hurda satışı gerçekleştirmeyiniz. Hurdacılar genel olarak maddi gücü olan yüksek kapasitede bir sektör olduğunu unutmayınız. Kısa zaman içerisinde birden bire zengin olmuş hurdacı şüpheleri genelde üzerine çekmektedir. Buradan belirtilenler sadece daha önce müşterilerimizin bizlere ilettiklerine istinaden buradan paylaşılmaktadır.

Bir cevap yazın

WhatsApp
WhatsApp
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
TELEFON ET