Kategori Arşivleri: Alüminyum Hurdası

gebze alüminyum hurdası

Hurda Alüminyum Alımı

Hurda Alüminyum Alımı Hurda, parçalanmış ve döküntü haline gelmiş; genel itibarıyla işlevini yitirmiş her türlü malzemeye verilen isimdir. Alüminyum bir element türü olup hurda alımı içerisinde en büyük oranı teşkil etmektedir. Hurda alüminyum alımı, hurda sektöründe bulunan tüm toplayıcılar tarafından yapılmaktadır. Hurda alüminyum alımının bu kadar revaçta olmasının nedeni, hurda alüminyum fiyatları olarak görülebilir. Alım… daha fazla oku »

Hurda Alüminyum Tel Alan Firmalar

Günümüzde alüminyum malzemesinin sıklıkla kullanılmasının nedenleri arasında hafif olması, esnek olması ve korozyona karşı dirençli olmasından kaynaklıdır. Korozyon nedir kısaca bahsedelim. Paslanmaması, kireçlenmemesi ve kolay aşınmaması anlamına gelir. Alüminyum tel genel olarak sanayi alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Hurda alüminyum tel alan firmalar arasında yerimizi almamızın önemli nedenlerinden birisi de yüksek fiyat vererek almamızdan kayaklıdır. Alüminyum tel… daha fazla oku »

Gebze Alüminyum Hurdası 0505 004 07 02

Alüminyum metali günlük hayatta kullanılan ve karşımıza çıkan önemli bir madendir. Kullanım sonrasında yenileme veya kullanım ömrünü tamamlamasından sonraki süreçte geri dönüşüme tekrardan kazandırılmaktadır. Örneğin; evimizin camlarının çerçevelerinin daha sonraki yıllarda PVC sistemine dönüşmeden önceki hali genelde alüminyum olarak tercih edilmekteydi. Şimdilerde alüminyum yerine PVC sistemine geçilmesinden sonra bu çıkan çerçeveler geri dönüşüme kazandırılıyor gibi… daha fazla oku »