• Opening Time : 8:30 AM - 9:30 PM

Gebze Alüminyum Hurdası 0505 004 07 02

hurda alüminyum

Alüminyum metali günlük hayatta kullanılan ve karşımıza çıkan önemli bir madendir. Kullanım sonrasında yenileme veya kullanım ömrünü tamamlamasından sonraki süreçte geri dönüşüme tekrardan kazandırılmaktadır. Örneğin; evimizin camlarının çerçevelerinin daha sonraki yıllarda PVC sistemine dönüşmeden önceki hali genelde alüminyum olarak tercih edilmekteydi. Şimdilerde alüminyum yerine PVC sistemine geçilmesinden sonra bu çıkan çerçeveler geri dönüşüme kazandırılıyor gibi düşünülebilir.

Hurdacıya Satılan Alüminyum Ne Yapılır?

Öncelikli olarak hurdacı alüminyumu alır değeri neyse sizlere taktim eder. Deposuna götürür ve orada bekletir. Daha sonradan hurda alüminyum eriticileri ile irtibata geçerek elinde biriktirdiği tüm hurda alüminyumları eriticiye satar. Eritici de bu hurda alüminyumları eriterek külçe haline getirir. Yani burada alüminyum yeniden işlenmek üzere hazır hale getirilir. Eritilmesinden sonra kalıplara dökülerek istenileni elde eder. Piyasada Gebze alüminyum hurdası alan kişi ile irtibata geçmeniz durumunda örneğini görebilirsiniz.

Alüminyum Hurdası Neden Geri Dönüşüm İçin Önemli

Aslında bu konuyu daha açık bir şekilde sizlerin anlayacağı dilden şu şekilde anlatabiliriz. Kutu Cola kutusunu örnek alabiliriz. İçildikten sonra bu kola kutusunu çöpe atıyoruz. Ya da çevremize atarak birincil olarak doğayı kirletiyoruz. Bu değerli bir maden olduğu için çıkarılması çok güçtür. Ayrıca yeni maden çıkarmak geri dönüşüme göre oldukça pahalıdır. 1960’lı yılların başında bu kola içeceklerinin geri dönüşüme kazandırılması düşünülerek başlamıştır. Alüminyum çeşitleri ise sert alüminyum ve yumuşak alüminyum olarak bilinir. Yumuşak alüminyuma örnek kutu kola kutusunu verebiliyorken, sert alüminyuma örnek ise; pencerelerin çerçevelerine örnek verebiliriz. Yumuşak olan alüminyum elle kolayca ezilebilirken, sert alüminyum oldukça zor ezilir.

Geri Dönüştürülen Alüminyumlarla Neler Yapılır?

Metal olarak aklınıza gelen her şey de alüminyum kullanılabilir. Örneğin; yeniden apartman korkulukları yapılabilir. Kutu kola imalatı yapılabilir. Otomobil parçası, bilgisayar parçası, tencere, çerçeve gibi alüminyum kullanılan malzemelerin tamamında geri dönüşüm için önemlidir. Gebze alüminyum hurdası alıcısı olarak bizler de bu geri dönüşüme oldukça katkı sağlamaktayız.

Geri dönüşüm ile yeniden kazanılan hurda alüminyum sürekli geri dönüşüm ile yenilenebilir. Kesinlikle bir defa dönüştürülen hurda alüminyum bir daha dönüştürülemez gibi bir süreç geçerli değildir. Ancak hurda alüminyum fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Genelde yıllar geçtikçe fiyatı d bir o kadar yükselmektedir.

Hurda Alüminyum Geri Dönüşümü Giderleri

Yeniden alüminyum madeni çıkarılması veya üretilmesi olarak kabul edebileceğimiz süreçler tüm alüminyum eritme, seçme, ayırma, presleme, külçe haline getirilme gibi süreçlerden daha pahalıdır. Bu sebeple ekonomik yapıdan da bakıldığı zaman alüminyum geri dönüşüm oldukça önemlidir.

Gebze alüminyum hurda

Hurda Alüminyum En İyi Fiyatla Kime Satılır?

Öncelikle çok fiyat veren hurdacı değil, değerinde fiyat veren hurdacı ile iletişim halinde olmanız sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Bizler hurda camiası içerisinde olan kişiler olarak bir hurda alüminyum piyasa da örneğin; 7 TL ediyor ise; bunu 10 TL gibi bir rakama almak demek tamamen zarar etmek demektir. Hurda alüminyum satacak kişiler ise fiyatı yüksek bulan kişilerle çalışmayı benimsemiştir. Ancak bilinen bir gerçek vardır ki; tartıda işgüzarlık yapmaktır. Siz aslında 10 TL’ye sattım diye düşündüğünüz hurda alüminyum aslında belki de 5 TL’ye bile gelmiyor olabilir. Bu sebeple kantarda çalan ya da gerçek kilosunu gizleyerek farklı bir kiloda sizlere fiyat biçen kişilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Bizler uzun yıllarda bu yana özellikle de Gebze hurda alüminyum konusunda başta olmak üzere diğer değerli tüm eritilen maden ürünlerinde minimum kar elde ederek sizlerden satın almaktayız. Bize güveniniz tam olsun. Kesinlikle tartıda işgüzarlık yapmak gibi bir niyet içinde değiliz.

Prev Post

Next Post

Bir cevap yazın

WhatsApp
WhatsApp
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
TELEFON ET